نخستین شماره نشریه داخلی محک منتشر شد

فهرست مطالب

زمان مطالعه این مقاله: 2 دقیقه

16 خرداد ماه و همزمان با نهمین همایش نمایندگان شرکت محک اولین نسخه نشریه داخلی محک منتشر شد، نشریه ای که قرار است نسخه چاپی آن به صورت فصلنامه ارایه شود و نسخه الکترونیکی آن که شامل اخبار و رویداد های محکی است به صورت ماهانه در اختیار مخاطبان خود قرار گیرد. در ادامه می توانید سرمقاله این نشریه را ملاحظه نمایید تا در جریان علت و نحوه شکل گیری این نشریه قرار گیرید.

نشريات درون سازماني را مي‌توان نقطه مهم ارتباط و تعامل كاركنان و مديران دانست، به عبارتي ديگر اين نشريات تاثير‌گذار‌ترين نقش را در فعاليت‌هاي درون سازماني بر عهده دارند. درطول سال ها و با بزرگ شدن سازمان ها نیاز به چنین نشریاتی در درون سازمان بیش از پیش احساس شد. سرمايه اصلي هر سازمان، نيروي انساني آن است و بدون وجود كاركنان راضي و آگاه به عنوان شركاي خلاق در حيات سازمان، داشته‌هاي سازمان و موسسات چيزي جز دستگاه‌ها و ابزارهاي در حال استهلاك نيست. كارآيي نيروي انساني سازمان منوط به همبستگي و ارتباطات مناسب درون سازماني است، به عبارتي ديگر، مرتبط بودن اهداف كاركنان با سياست‌هاي كلان مديريتي، انطباق رفتار بدنه سازمان با انتظارات و درك صحيح كاركنان از موقعيت فعلي و اهداف و چشم‌انداز‌هاي سازمان از جمله راه‌هاي ايجاد همبستگي در ارتباطات مناسب درون سازماني است. يكي از بهترين روش‌ها براي شكل‌گيري اين الگو با اثر‌گذاري مطلوب در دوره زماني مناسب، انتشار نشريه درون سازماني است. انتشار اين نشريات با درك نيازهاي ارتباطي خود، برآوردهاي كارشناسي و تخصصي را ارائه مي‌دهد. انتشار نخستین نشریه درون سازمانی در سال 1840 در یک کمپانی انگلیسی صورت گرفت که وظیفه تنظیم روابط با کارمندان، جامعه، وسایل ارتباط جمعی و… را برعهده داشت.

نشريه وال‌استريت ژورنال ‌(wallstreetjournal) در خصوص نشريات سازماني چنين مي‌نويسد: نشريات سازماني بلندگوي مديريت سازمان به حساب مي‌آيند و در حال حاضر ارزش و بهاي آن‌ها كمتر مورد توجه و شناخت قرار گرفته است، چنين نشرياتي عنصر اصلي و شناخته شده تبليغات سازماني به شمار مي‌روند.

نشريات درون سازماني را مي‌توان نقطه مهم ارتباط و تعامل كاركنان و مديران دانست، به عبارتي ديگر اين نشريات تاثير‌گذار‌ترين نقش را در فعاليت‌هاي درون سازماني بر عهده دارند.

انجمن جهاني روابط عمومي در تعريف روابط‌عمومي تاكيد بر مفاهمه دارد، تفاهمي كه در درون سازمان بين مديران و كاركنان و در بيرون سازمان، ميان سازمان و كساني كه با آن سر و كار دارند، بايد وجود داشته باشد يا به وجود آيد. بر اساس همين تعريف و با عنايت به وظايف روابط‌عمومي برآن شدیم تا نشریه داخلی شرکت محک را با همت و تلاش کارکنان واحدهای مختلف راه اندازی نماییم. به این امید که بیش از پیش شاهد همبستگی بین مدیران، کارکنان و مشتریان باشیم.

نشریه ای که پیش روی شماست صرفا در راستای ارائه اطلاعات از سطوح بالای سازمان به سطوح پايين نمی باشد بلکه با هدف تأمين يك حس سازماني براي كساني است كه بخشي از آن سازمان بوده و حتی براي افرادي كه ممكن است با سازمان ناآشنا باشند. این نشریه را با توجه به محتوای و تنوع مطالب می توان در زمره نشریات عمومی به حساب آورد که به صورت فصل نامه در انتهای هر فصل منتشر خواهد شد.از آنجایی که این نشریه متعلق به تک تک شما عزیزان می باشد لطفا جهت همکاری مطالب خود به همراه نام و شماره تماس به ایمیل [email protected] ارسال نمایید.

شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد.  سیستماتیک کردن سازمان نرم افزار حسابداری محک

سید امیر موسوی

با نشر این محتوا، جامعه وبلاگ محک را گسترش دهید

محمد باقریان

محمد باقریان

باقریان هستم از سال 1386 در حوزه تجارت الکترونیک و طراحی سایت و تولید محتوا فعالیت خودم را با مدیریت چند وب سایت آموزشی شروع کردم، اکنون به صورت تخصصی در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت میکنم ، اوقات فراغتم را بیشتر با ورزش و مطالعه سپری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مشاهده رایگان دمو نرم افزارحسابداری

مقالات حسابداری و کسب و کار را اینجا رایگان گوش دهید