سفیر مهر قسمت اول

فهرست مطالب

زمان مطالعه این مقاله: 2 دقیقه

قطعا کلماتی مثل سفیر یا فعال اجتماعی بارها به گوشتان خورده است و یا شاید هم اکنون که این مقاله را می خوانید به یک فعالیت اجتماعی مشغول باشید .اما به راستی فعال اجتماعی چه کسی می تواند باشد؟

.مسئولیت اجتماعی هر فردی از کوچک ترین معضلات نزدیک به او آغاز خواهد شد .

سفیر مهر قسمت

مسئولیت های ما به عنوان یک فرد از اجتماعی که در آن زیست می کنیم متفاوت است .مسئولیتی که در خانواده اولین و مهم ترین جایی که به آن تعلق داریم در نقشمان به عنوان یک همسر، مادر، پدر و فرزند به عهده داریم، تا مسئولیتمان در شغلی که به آن مشغولیم و به نوعی وظایف اصلیمان در زندگیست و اگر مورد قبول نباشند مواخذه خواهیم شد یا تاثیراتش را مستقیم خواهید دید . اما مسائلی که به طور مستقیم و شاید آشکارا در زندگی ما تاثیر ندارند و بابت انجام ندادنشان مواخذه نخواهیم شد از جنس دیگری است .اگر به این مسئولیت ها پایبند هستید و داوطلبانه برای بهتر شدن دنیایی که در آن زندگی می کنید و دغدغه مسائلی که بابت آن درخواستی از شما نشده را دارید اگر معضلات اطرافتان را رصد می کنید و گامی هرچند کوچک در جهت رفع آن برمی دارید تبریک می گوییم شما بدون وابستگی به هیچ انجمن یا جمعیتی سفیر مهر و یک فعال اجتماعی هستید .

فایل صوتی مقاله را در زیر میتوانید گوش کنید

دانلود فایل صوتی مقاله

سفیر مهر قسمت

در هر روزی که به شب میرسانیم با ده ها مورد برخورد خواهیم داشت که یک نگاه دقیق تر به اطرافمان و برداشتن گام های کوچک با راهکارهای بسیار ساده قطعا دنیای اطرافمان را تغییر خواهیم داد یکی از آن موارد داشتن نگاهی مهربانتر به مادر زمین است که با عشق بی وصف همه ما را در آغوش خود گرفته می توان این راه همیشگی را آغاز کرد .با نه گفتن به کیسه های پلاستیکی در اولین خریدتان از همین لحظه ،با هفته ای یکبار نه گفتن به خودروی شخصی و استفاده از وسایل نقلیه عمومی با گذاشتن یک ظرف آب و غذا برای حیوانات و پرندگان ،با خاموش کردن یک چراغ اضافه ،بستن یک شیر آب در حال چکه و …. . سفر مهربانی با زمین را از هم اکنون آغاز کنید .

با نشر این محتوا، جامعه وبلاگ محک را گسترش دهید

محمد باقریان

محمد باقریان

باقریان هستم از سال 1386 در حوزه تجارت الکترونیک و طراحی سایت و تولید محتوا فعالیت خودم را با مدیریت چند وب سایت آموزشی شروع کردم، اکنون به صورت تخصصی در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت میکنم ، اوقات فراغتم را بیشتر با ورزش و مطالعه سپری می‌کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مشاهده رایگان دمو نرم افزارحسابداری

مقالات حسابداری و کسب و کار را اینجا رایگان گوش دهید