مقایسه نرم افزارهای حسابداری | نرم افزارهای محک چه تفاوتی با سایر برنامه‌ها دارند؟

زمان مطالعه این مقاله: 17 دقیقه

مقایسه نرم افزارهای حسابداری یکی از مواردی است که برای انتخاب بهترین گزینه باید با دقت بالایی انجام شود. برنامه‌های حسابداری از اصلی‌ترین نیازهای هر کسب و کار برای موفقیت بیشتر است. با استفاده از این برنامه‌ها می‌توان به انجام فعالیت‌های حسابداری، تهیه گزارش‌های مختلف، بررسی و مدیریت انبار و انجام کسب و کار به روش اصولی اقدام کرد. در مقایسه نرم افزار حسابداری محک با سایر برنامه‌هایی که در این زمینه موجود هستند، این شرکت تاکنون توانسته بسیار موفق‌تر عمل کند، و نرم افزاری بسیار حرفه‌ای تولید کرده است. از برنامه‌های این شرکت می‌توان به نرم افزار حسابداری شرکتی، فروشگاهی، تولیدی، صنفی، مدیریت شارژ ساختمان و نرم افزارهای حسابداری شخصی اشاره کرد.

فهرست مطالب

به دنیای مدرن حسابداری خوش آمدید

به دنیای مدرن حسابداری خوش آمدید

مانند هر کسب و کار و شغلی، حسابداری نیز نیاز به مدرن شدن و استفاده از جدیدترین امکانات روز دنیا دارد. امروزه در تمام دنیا مشاغلی که حساسیت بالایی دارند، به خصوص مشاغلی که با اعداد و ارقام سر و کار دارند، توسط سیستم‌ها و نرم افزارها انجام می‌شوند. دلیل این امر دوری از اشتباهات انسانی و دقت بالای نرم افزارهای حسابداری است، که البته باز هم یک اپراتور برای انجام آن نیاز خواهد بود. در این مقاله به مقایسه نرم افزارهای حسابداری خواهیم پرداخت تا با انواع آن و ویژگی‌های مفید یک برنامه خوب آشنا شوید.

اهمیت استفاده از نرم افزارهای حسابداری

اهمیت استفاده از نرم افزارهای حسابداری

همانطور که گفته شد، شغل حسابداری نیز مانند بسیاری از مشاغل نیاز به مدرن شدن دارد. هر ساله مشکلات زیادی در رابطه با اعمال حسابداری به وجود می‌آید، و از عمده دلایل آن می‌توان به وجود خطاهای انسانی در حساب و کتاب اشاره کرد. این نرم افزارها با از بین بردن خطای انسانی، افزایش دقت، و آسان‌تر کردن وظایف یک حسابدار، به عنوان دستیار کمکی او شناخته می‌شوند. در مقاله مقایسه نرم افزارهای حسابداری با یکدیگر به بررسی وظایف این برنامه‌ها به طور مفصل خواهیم پرداخت. در مقایسه نرم افزارهای حسابداری با شیوه سنتی حسابداری، بهترین چیزی که می‌توان گفت این است که این برنامه‌ها تنها دستیار و نیروی کمکی فرد خواهند بود. با وجود اینکه بسیاری از فعالیت‌های قدیمی حسابداری توسط نرم افزار انجام می‌شود، همچنان به یک فرد متخصص برای ورود داده‌ها و بررسی نهایی آن‌ها نیاز خواهد بود. استفاده از این نرم افزارها به معنی از میان رفتن شغل حسابداری نیست، و هر چقدر هم که علم پیشرفت کند، به دلیل حساسیت بالای حسابداری نیاز به یک حسابدار است.

در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا، شیوه سنتی حسابداری منسوخ شده است. در مقایسه نرم افزارهای حسابداری با شیوه‌های قدیمی، اشتباهاتی که در گذشته وجود داشته است، ضرر و زیان جبران ناپذیری برای بسیاری از شرکت‌ها به وجود آورده‌اند. به عنوان مثال در بحث مالیاتی، با کوچک‌ترین اشتباهی میزان مالیات یک شرکت ممکن است از سود سالانه آن نیز بیشتر محاسبه شود، و باعث ورشکستگی شرکت شود. در ادامه با برخی از اشتباهات محاسبه‌ای و خطاهای انسانی که باعث این ضررها شده‌اند آشنا خواهید شد.

محاسبه اشتباه حقوق و مزایا

یکی از اصلی‌ترین مواردی که در طول تاریخ بارها تکرار شده است، محاسبه اشتباه حقوق و دیگر مزایای کارمندان است، که علاوه بر مشکلات حقوقی ایجاد شده، بارها باعث ضررهای زیادی برای شرکت‌ها شده است. چه در محاسبه زیاد حقوق و پاداش و مزایا، و چه در محاسبه کم آن، مشکلات زیادی به وجود خواهند آمد. در مقایسه نرم افزارهای حسابداری با روش سنتی به دلیل اینکه تمامی فرایندهای محاسبه حقوق توسط سیستم‌های حسابداری انجام می‌شود، این مشکلات تا حد زیادی از بین خواهند رفت.

با این حال همچنان نیاز به فردی است که داده‌های مورد نیاز را وارد نرم افزار حسابداری کند. البته در صورتی که شرکتی کارمندان بسیار زیادی داشته باشد، می‌توان از سیستم ورود و خروج و محاسبه ساعت کاری خودکار استفاده کرد، تا این بخش از حسابداری کاملا به نرم افزار سپرده شود.

محاسبات اشتباه مالیات و داده‌های مالی

یکی دیگر از مواردی که باعث ورشکستگی و مشکلات حقوقی برای شرکت‌ها می‌شود، محاسبه اشتباه داده‌های مالی است. به عنوان مثال در ترازنامه یا محاسبه سود و زیان سالانه، در صورتی که اشتباه محاسباتی رخ داده باشد، این اشتباه تا زمانی که دیگر کار از کار گذشته باشد مشخص نخواهد شد. با مقایسه نرم افزارهای حسابداری نسبت به شیوه قدیمی، به وضوح مشخص است که این برنامه‌ها راهکار بهتری هستند که دقت آن‌ها بیشتر است و خطایی ندارند.

همچنین در مورد کمپانی‌های بزرگ‌تر، در بحث محاسبه سود سهام، محاسبه گردش مالی، محاسبه دارایی‌ها و غیره، ممکن است اشتباهات مختلفی صورت گیرد. این اشتباهات جدا از بحث زیان مالی، ممکن است باعث ورود سازمان دارایی و مالیات به شرکت شود تا تمامی اسناد را بررسی کنند، و به جریمه شرکت منجر خواهد شد. در ادامه مقاله مقایسه نرم افزارهای حسابداری افزونه‌ها و برنامه‌های مناسب برای این مورد نیز معرفی خواهد شد، تا از این دسته از اشتباهات جلوگیری شود.

مشکلات پیش آمده در بحث اتوماسیون اداری و ثبت اسناد

ثبت اسناد و مدارک یک شرکت، کار بسیار پیچیده و زمان‌بری است. این پیچیدگی بیشتر به خاطر تعداد بالای اسنادی است که باید ثبت شوند، اشتباه در اسناد نیز منجر به ضرر و زیان خواهد شد. به عنوان مثال در ثبت اسناد دارایی‌های ثابت شرکت، در صورتی که حتی یک صفر بیشتر وارد شود، مالیات بسیار سنگینی برای شرکت وضع خواهد شد.

همچنین به غیر از مالیات، ممکن است شرکت را به اختلاس و فساد مالی متهم کنند، و مشکلات حقوقی عمده‌ای برای مدیران شرکت به وجود خواهد آمد. با مقایسه نرم افزارهای حسابداری با شیوه سنتی بایگانی، خواهید فهمید که میزان خطا در این مورد تقریبا صفر است، و امکان به وجود آمدن مشکلات، چه حقوقی و چه مالی وجود ندارد.

دستیار فروشگاهی بدون خطا

حسابداری تنها مربوط به شرکت‌ها و کمپانی‌های تجاری نمی‌شود، و حتی در کوچک‌ترین موارد، و موضوعات شخصی نیز داشتن حسابی شفاف به موفقیت بیشتر منجر خواهد شد. یکی دیگر از مشکلاتی که در مقایسه نرم افزارهای حسابداری با شیوه‌های قدیمی به وضوح از میان برداشته شده است، نحوه فروش کالا است. فروشگاه‌های مدرن نیاز به داشتن سیستمی برای ثبت ورود کالا، فروش و حسابداری دارند، تا بتوانند از موفقیت کسب و کار خود اطمینان داشته باشند. یکی از مشکلات عمده فروشگاه‌های قدیمی، نحوه مدیریت آن بوده است، که حتی با وجود اتمام موجودی یک کالا، اطلاعی از آن نداشتند. در کشورهای پیشرفته، حتی یک کسب و کار کوچک نیز برای اطلاع از موجودی خود، میزان فروش در روز، و رسیدگی به هزینه‌ها و درآمد از برنامه‌ای حسابداری استفاده می‌کند. علاوه بر این‌ها، نرم افزارهای حسابداری، مشکلات محاسباتی در زمان فروش را از بین خواهند برد، و امکان ایجاد و چاپ بارکد اختصاصی برای کالاها را نیز دارند.

محاسبات اشتباه در حسابداری انبار

یکی دیگر از مشکلات عمده که در مقایسه نرم افزارهای حسابداری با انبارداری سنتی وجود ندارد، نحوه انبارگردانی و انبارداری است. با داشتن نرم افزارهای حسابداری، به راحتی ورود و خروج کالا به انبار را می‌توان کنترل کرد، و از میزان دارایی‌های غیر ثابت همیشه اطلاع خواهید داشت. یکی از اصلی‌ترین نیازهای هر شرکت تولیدی، اطلاع از مواد اولیه خود، و میزان مصرف این مواد است تا بتواند قبل از اتمام موجودی، نسبت به خرید مجدد اقدام کند.

همچنین در انبارهای فروشگاه‌های بزرگ نیز، وجود این دسته از نرم افزارها بسیار حیاتی هستند. با بررسی میزان خطا در مقایسه نرم افزارهای حسابداری با فعالیت انسانی، این نکته که نرم افزار امکان اشتباه را صفر خواهد کرد، به وضوح قابل مشاهده است. البته مانند تمام فعالیت‌های حسابداری، داشتن یک اپراتور برای ورود داده به برنامه نیز ضروری است، اما به کمک آن می‌توان اشتباه انسانی را از بین برد.

آشنایی با انواع نرم افزارهای حسابداری

آشنایی با انواع نرم افزارهای حسابداری

همانطور که گفته شد، نرم افزارهای حسابداری برای کمک به حسابداران در امر بسیار مهم حسابداری آمده‌اند. برای آشنایی بیشتر با انواع برنامه‌ها و مقایسه نرم افزارهای حسابداری نیاز خواهد بود تا هر کدام از آن‌ها را به صورت کامل بشناسید، تا بتوانید نسبت به نیاز خود، برنامه‌ای تهیه کنید. به عنوان مثال یک شرکت تولیدی علاوه بر نیاز خود به نرم افزار مالی، به افزونه‌های انبارداری نیز احتیاج پیدا خواهد کرد، تا بتواند فعالیت خود را به شکل صحیح انجام دهد. یکی از شرکت‌های متخصص تولید نرم افزارهای حسابداری و مالی، شرکت محک است که سابقه طولانی در این زمینه دارد. شرکت محک با ارائه انواع نرم افزار حسابداری، افزونه‌های کمکی مالی، و سیستم‌های فروشگاهی، توانسته کمک شایان به ذکری به حسابداران کند. نرم افزارهای حسابداری محک در دو سری مختلف با عنوان تجاری و عمومی در دسترس مشتریان عزیز قرار گرفته است.

سری تجاری مخصوص شرکت‌ها و کسب و کارهای بزرگ و متوسط است، و در مقایسه نرم افزارهای حسابداری سری عمومی، امکانات بسیار بیشتری دارد. همچنین سری عمومی این نرم افزارها نیز مناسب برای کسب و کارهای کوچک است تا بتوانند به فعالیت صحیح خود ادامه دهند.

در ادامه با ویژگی‌های تخصصی و فنی نرم افزارهای حسابداری و سپس با انواع این نرم افزارها که در سایت شرکت محک موجود هستند آشنا خواهید شد، و نسبت به مقایسه نرم افزارهای حسابداری محک با سایر نرم افزارهای موجود در بازار اقدام خواهیم کرد.

بررسی امکانات فنی و تخصصی نرم افزارهای حسابداری

بررسی امکانات فنی و تخصصی نرم افزارهای حسابداری

برای مقایسه نرم افزارهای حسابداری با یکدیگر، شناخت ویژگی‌های فنی و تخصصی این دسته از محصولات بسیار با اهمیت است. به عنوان مثال بسیاری از نرم افزارهای حسابداری امکان ارائه خدمات ثبت اسناد را ممکن است نداشته باشند، و یا برای حسابداری انبار نیاز به نرم افزار جداگانه داشته باشید. در این مقاله هدف از مقایسه نرم افزارهای حسابداری آشنایی بیشتر شما با بهترین نرم افزارهای موجود در بازار و بررسی امکانات آن‌ها است. با توجه به حرفه‌ای بودن نرم افزار حسابداری محک، معیار تمام این ویژگی‌های فنی بر اساس نرم افزارهای این شرکت سنجیده شده است.

امکان انجام عملیات‌های بازرگانی

در ادامه مقاله مقایسه نرم افزارهای حسابداری عنوان عملیات بازرگانی به مراتب استفاده شده است، و برای آشنایی بیشتر با این مفهوم نیاز است تمام ویژگی‌های این عملیات را بشناسید. نرم افزارهایی که این قابلیت را دارند باید برای انجام عملیات خرید، فروش و ویزیتوری، امکان تعریف تعداد ویزیتور بالا، گزارشات دریافت و پرداخت نقد، و صدور انواع حواله و چک دسترسی‌های مختلفی ایجاد کنند.

همچنین قابلیت‌های دیگری مانند انجام عملیات چک‌های دریافتی و پرداختی، تعریف چندین انبار، داشتن قابلیت ثبت ورودی کالا، اشخاص و غیره از اکسل، ارائه گزارشات انبار و گردش انبار، تعریف اعتبار و سقف اعتبار برای اشخاص مختلف، ثبت طرح‌های بازاریابی مانند اشانتیون، تخفیف و غیره نیز باید در نرم افزار وجود داشته باشد.

امکان انجام عملیات حسابداری مالی

یکی دیگر از مفاهیمی که در مقاله مقایسه نرم افزارهای حسابداری تکرار خواهد شد، عملیات‌های حسابداری مالی است. منظور از این کلمه کلیه مواردی است که به حسابداری و حسابرسی مربوط می‌شود. از ویژگی‌های فنی نرم افزارهایی که این قابلیت را دارند می‌توان به تعریف کدهای حسابداری، ثبت اسناد افتتاحیه و اختتامیه، ثبت اسناد دستی، مرتب سازی و تجمیع اسناد قدیمی، ارائه ترازنامه‌های آزمایشی تا 6 ستونی، داشتن دفتر روزنامه، کل و معین و تفضیلی اشاره کرد.

همچنین این نرم افزارها باید امکان ارائه گزارشات سود زیان و ترازنامه‌های اول دوره، لحظه‌ای و پایان دوره را داشته باشند، و امکان مرور حساب‌ها و نمایش کدینگ در هر بخش به صورت اختصاصی در آن وجود داشته باشد. یکی دیگر از مواردی که در این دسته قرار می‌گیرد، امکان ثبت گروهی اسناد است که بسیاری از نرم افزارها به دلیل پیچیدگی آن، قابلیت ارائه این مورد را ندارند.

قابلیت انجام انبارداری تکمیلی

انبارداری تکمیلی شامل ثبت حواله و رسید انبار، سیستم سفارشات، انبارگردانی، نمایش خلاصه کاردکس کالا و غیر می‌شود. همچنین امکان ارائه گزارش موجودی کالا به تفکیک انبار تعریف شده نیز باید در نرم افزار حسابداری گنجانده شده باشد.

داشتن قابلیت سیستم حقوق و دستمزد

بسیاری از نرم افزارهای حسابداری، بخشی برای سیستم حقوق و دستمزد طراحی نکرده‌اند و این یکی از نقاط ضعف این دسته از برنامه‌ها است. با این حال در مقایسه نرم افزارهای حسابداری محک با سایر برنامه‌ها خواهید دید که برای محاسبه دستمزد و حقوق افزونه‌ای جداگانه و بسیار مجهز برای انواع کسب و کار ساخته شده است، تا این موضوع زمان‌بر را به خوبی مدیریت کنند.

از قابلیت سیستم حقوق و دستمزد می‌توان به ثبت پرونده کامل کارمندان، ثبت حکم کارگزینی، محاسبه و صدور فیش حقوقی، خواندن فایل خروجی دستگاه‌های حضور و غیاب خودکار، محاسبه بیمه و مزایا، و همچنین محاسبه خروجی دارایی و بانک اشاره کرد.

سایر ویژگی‌های فنی و تخصصی نرم افزارهای حسابداری

در مقایسه نرم افزارهای حسابداری محک با دیگر برنامه‌های حسابداری، ویژگی‌های متمایزی همچون ثبت تاریخ انقضا کالا، گزارش سود هر فاکتور و پیش بینی سود در دوره‌های مالی آینده، ثبت اطلاعات شرکا و سهامداران، گزارشات ویزیتوری و ثبت برگشت از فروش، ارائه انواع نمودار، تولید بارکد اختصاصی و طراحی لیبل به چشم می‌خورد.

همچنین این برنامه‌ها با داشتن سیستم پروژه ( ثبت مرکز هزینه در عملیات و گردش هزینه‌ها و سود و زیان هر پروژه)، مدیریت تولیدی‌های چند مرحله‌ای، ایجاد دسترسی برای یک شرکت مضاعف، مدیریت دارایی ثابت و انجام اتوماسیون اداری رضایت مشتریان بسیاری را جلب کند.

معرفی و مقایسه نرم افزارهای حسابداری محک

تمامی نرم افزارهای حسابداری محک در سطح‌های مختلف به فروش می‌رسند، و پشتیبانی از این محصولات به صورت 24 ساعته در حال انجام است. همچنین شرکت محک برای آسان‌تر کردن وظایف حسابداران، اقدام به تولید افزونه‌های مختلفی کرده است، که روی این نرم افزارها قابل نصب هستند. برای مقایسه نرم افزارهای حسابداری محک با دیگر شرکت‌ها ویژگی‌های اختصاصی آن‌ها به صورت کامل توضیح داده خواهد شد، و به این موضوع که محک برترین شرکت تولید کننده نرم افزار حسابداری است پی خواهید برد.

در حالت کلی نرم افزارهای شرکت محک را می‌توان در دسته بندی زیر قرار داد:

 • حسابداری و صندوق فروشگاهی
 • حسابداری شخصی
 • حسابداری صنفی و مشاغل
 • حسابداری تولیدی
 • حسابداری شرکتی

در مقایسه نرم افزارهای حسابداری محک با یکدیگر، این موضوع قابل درک است که تمامی این نرم افزارها با کامل‌ترین امکانات ممکن، و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز ساخته شده‌اند. در ادامه این مقاله هر یک از نرم افزارهای موجود را بررسی خواهیم کرد، و برای مقایسه نرم افزارهای حسابداری محک با سایر نرم افزارهای موجود در بازار، امکانات تخصصی آن را ذکر می‌کنیم.

آشنایی با نرم افزار حسابداری فروشگاهی محک

در دنیای مدرن امروز، اداره یک فروشگاه نسبت به گذشته تغییر بسیار زیادی داشته است، و اصلی‌ترین نکته که نیاز به داشتن نرم افزار حسابداری را اهمیت می‌بخشد، افزایش مشتریان روزانه است. در مقایسه نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی با سیستم فروش سنتی، این نرم افزارها موفقیت شما را بیشتر خواهند کرد، و مدیریت یک فروشگاه برای شما آسان‌تر خواهد بود.

اولین مورد از لیست مقایسه نرم افزارهای حسابداری محک، نرم افزار فروشگاهی است که با هزینه‌ای بسیار کم در دسترس عموم قرار دارد. همانطور که گفته شد، نرم افزارهای حسابداری محک در دو دسته تجاری و عموم قرار می‌گیرند. تفاوت اصلی این دو سری بیشتر در امکاناتی است که امکان ارائه آن وجود دارد، و برای یک کسب و کار مفید خواهند بود. همچنین این نرم افزارها در مدل تجاری در چهار سطح مختلف و در مدل عمومی نیز با سه سطح در دسترس هستند.

در مقایسه نرم افزارهای حسابداری محک و سطوح این نرم افزارها نیز، این موضوع که سطح بالاتر در میزان امکانات و سرعت عملکرد آن تاثیرگذار خواهد بود قابل مشاهده است. به عنوان مثال برای یک فروشگاه بزرگ به مدل تجاری سطح چهار نیاز است، تا بتوان تمام عملیات‌های حسابداری، فروش و تولید بارکد، و انبارداری را با آن به خوبی انجام داد. از اصلی‌ترین ویژگی‌های بهترین نرم افزار حسابداری فروشگاهی می‌توان به بررسی وضعیت مالی، فروش و فاکتور دهی بدون اشتباه، ارائه گزارشات مربوط به بودجه و پیش بینی سود، مدیریت انبار و افزونه‌های مورد نیاز برای محاسبه حقوق و دستمزد اشاره کرد. همچنین داشتن امکان تعریف چند کانال فروش مجزا، یکی دیگر از امکانات اختصاصی نرم افزار محک است. با داشتن چند صندوق، به راحتی می‌توانید به فروش خود ادامه دهید و نگران صحیح بودن موجودی کالاها نباشید، زیرا تغییر موجود در لحظه انجام می‌شود.

بررسی ویژگی‌های تخصصی نرم افزار فروشگاهی محک

برای مقایسه نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی محک با سایر برنامه‌ها، بهتر است هرکدام از بخش‌های این نرم افزار را به خوبی بشناسید. اصلی‌ترین ویژگی نرم افزار حسابداری فروشگاهی، امکان انجام عملیات حسابداری است. البته این مورد در اکثر برنامه‌های موجود در بازار وجود دارد، اما شرکت محک با بررسی مشکلات نرم افزاری که فروشگاه‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، هرگونه خطا را از بین برده است.

یکی دیگر از ویژگی‌های نرم افزار فروشگاهی محک، بخش فاکتور دهی و فروش اختصاصی است، که امکان تعریف داده‌های مختلف در آن وجود دارد. به عنوان مثال، برای مشتریان خاص خود تخفیف در نظر بگیرید، و یا با میزان خرید بالا اعتبار فروشگاهی برای آن‌ها مشخص کنید. همچنین می‌توانید شکل ظاهری فاکتور را به شکلی که می‌خواهید طراحی کنید. مهم‌ترین ویژگی یک برنامه فروشگاهی میزان یکپارچگی و سرعت آن برای فروش است، و باید در کوتاه‌ترین زمان، نسبت به انجام عملیات انبارداری اقدام کند.

علاوه بر این ویژگی‌ها، بررسی میزان فروش، میزان خرید، نحوه صرف بودجه در بخش‌های مختلف و پیش بینی بودجه مورد نیاز با توجه به میزان فروش دوره‌های مالی قبل، از امکانات پر کاربرد برنامه‌های فروشگاهی است. در مقایسه نرم افزارهای حسابداری محک با سایر نرم افزارهای موجود در بازار، به خوبی خواهید فهمید که این بخش به صورت اختصاصی و بدون کوچک‌ترین خطایی در برنامه محک وجود دارد.

در نهایت ویژگی انبارداری، بررسی موجودی کالا، و مشاهده میزان خروج کالا از انبار در دوره‌های مالی قبل نیز یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های نرم افزارهای حسابداری است. به طور کلی با مقایسه نرم افزارهای حسابداری نسبت به شیوه فروش سنتی می‌توان گفت که این نرم افزارها، تضمین کننده مدیریت صحیح و اصولی یک فروشگاه خواهند بود، و تمام امکانات آن در راستا با همین موضوع ارائه شده است.

آشنایی با نرم افزار حسابداری شرکتی محک

در مقایسه نرم افزارهای حسابداری با حسابداری سنتی، تمامی فعالیت‌های یک حسابدار باید در برنامه قابل انجام شدن باشد، تا بتوان گفت یک برنامه بسیار کاربردی را در حال استفاده هستید. نرم افزار حسابداری شرکتی محک با قابلیت انجام کلیه فعالیت‌های یک حسابدار، می‌تواند علاوه بر صرفه جویی در هزینه‌ها، در زمان فعالیت حسابداران نیز صرفه جویی کند.

اداره یک شرکت کار آسانی نیست، و مدیریت مجموعه مدام باید به بررسی گزارشات موجود و گرفتن تصمیم بر اساس آن‌ها بپردازد. معمولا نرم افزارهای حسابداری در چند سطح مختلف نسبت به نوع شرکت ارائه می‌شوند، و شرکت محک نیز نرم افزار حسابداری خود را به همین شکل تولید کرده است. نرم افزار شرکتی محک در دو مدل عمومی و تجاری ساخته شده است، که در مدل عمومی با سه سطح، و در مدل تجاری با چهار سطح در دسترس مشتریان قرار گرفته است.

از اصلی‌ترین عملیاتی که هر برنامه حسابداری شرکتی باید امکان انجام داشته باشد می‌توان به عملیات بازرگانی، عملیات حسابداری مالی، عملیات انبارداری، محاسبه حقوق و دستمزد، سیستم ثبت اسناد و ثبت دارایی، انجام حسابداری تکمیلی و داشتن بخش سیستم پروژه‌ها اشاره کرد. در ادامه مقاله مقایسه نرم افزارهای حسابداری محک، با برخی از ویژگی‌های نرم افزارهای شرکتی آشنا خواهید شد.

شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد.  چند نمونه از گزارش‌های مالی که می‌توانید برای گزارش‌های روزانه، هفتگی و ماهانه استفاده کنید

معرفی ویژگی‌های نرم افزار حسابداری شرکتی محک

نرم افزار شرکتی محک را به 6 بخش اصلی می‌توان تقسیم کرد، که در هر کدام ویژگی‌های بسیار خاصی وجود دارد. البته یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های محک انجام کلیه عملیات‌های حسابداری به صورت یکپارچه با سرعت بسیار بالا است، که در مقایسه نرم افزارهای حسابداری توانسته محبوبیت بسیاری کسب کند.

بخش اموال

 در این بخش می‌توان به ثبت دارایی‌ها و اموال تحت مالکیت شرکت پرداخت، و میزان ارزش مالی هر کدام را با استفاده از ارزهای مختلف مشخص کرد. البته افزون‌هایی برای انجام عملیات چند ارزی وجود دارد، که باعث می‌شود بتوانید ارزش این اموال را با چند واحد پولی مختلف محاسبه کنید، که برای شرکت‌های بین‌المللی بسیار مفید است.

بخش هزینه‌ها

 در این بخش می‌توان به ثبت هزینه‌های مختلف یک شرکت اقدام کرد. از این هزینه‌ها می‌توان به حقوق ماهیانه، پرداخت اقساط، بودجه مورد نیاز برای خرید مواد اولیه و کالا، و هزینه ابزار و دستگاه‌های موجود در شرکت اشاره کرد. همچنین اجاره ساختمان شرکت و یا تمام پرداختی‌هایی که قرار است در آینده انجام شوند، در این دسته قرار می‌گیرد.

بخش درآمد

بخش درآمد یکی از بخش‌هایی است که در مقایسه نرم افزارهای حسابداری با یکدیگر روی آن بازبینی زیادی انجام می‌شود. این بخش مخصوص هر نوع سرمایه‌ای است که شرکت در دوره‌های مالی به آن دست پیدا می‌کند، و شامل سود سپرده، مبالغ ورود از فروش، اجاره اموال شرکت و غیره خواهد شد.

بخش تعهدات

در بخش تعهدات می‌توان به ثبت اسناد و حواله‌های مالی و تعهدات پرداختی یک شرکت در طول فعالیت خود و ثبت قرض‌های مالی آن اقدام کرد.

بخش دارایی‌ها

در این بخش امکان ثبت و مشخص کردن تمامی دارایی‌های خالص یک شرکت، که با کسر از میزان هزینه‌ها و تعهدات به دست آمده است، وجود دارد.

حقوق و دستمزد

یکی از اصلی‌ترین بخش‌هایی که در نرم افزارهای حسابداری وجود دارد، بخش حقوق و دستمزد است. زمان‌بر بودن و حساس بودن این محاسبات، بر اهمیت نیاز به این بخش افزوده است، و جزء مزایای یک نرم افزار به حساب می‌آید.

علاوه بر تمام این بخش‌ها، یکی دیگر از نکاتی که در مقایسه نرم افزارهای حسابداری با یکدیگر وجه تمایز ایجاد می‌کند، تقسیم بخش مدیریتی با بخش مالی است. بخش مدیریتی نیاز به دسترسی بیشتری دارد، و امکان تهیه گزارشات تجمیعی و تفضیلی مختلف در آن باید وجود داشته باشد.

آشنایی با نرم افزار حسابداری تولیدی محک

اداره یک کارگاه و یا شرکت تولیدی امری بسیار پیچیده است، زیرا علاوه بر تمام فعالیت‌های حسابداری عمومی، بررسی انبار و داشتن گزارش از موجودی نیز بسیار مهم است. همچنین باید برنامه‌ای داشته باشید که بتواند تولیدات چند مرحله‌ای را به خوبی محاسبه کند، و هزینه‌های هر بخش را به صورت جداگانه اطلاع رسانی کند. شرکت محک با تولید نرم افزار حسابداری تولیدی توانسته در این امر بسیار خوب ظاهر شود.

در مقایسه نرم افزارهای حسابداری تولیدی محک با سایر برنامه‌های موجود در بازار، این امر که برنامه محک در صدر کاربردی بودن قرار دارد بر هیچکس پوشیده نیست، و شرکت‌های زیادی وجود دارند که از آن استفاده می‌کنند. برنامه حسابداری تولیدی محک مانند دیگر برنامه‌های این شرکت در دو مدل تجاری و عمومی در دسترس قرار دارد.

همچنین در هر مدل سطح‌های مختلفی ارائه می‌شود، که ویژگی‌ها و امکانات برنامه را مشخص خواهد کرد. به عنوان مثال در مدل تجاری نرم افزار تولیدی محک، 5 سطح برای تهیه ارائه شده است، و در مدل عمومی سه سطح اصلی وجود دارد. معمولا برای شرکت‌های تولیدی بزرگ و هلدینگ‌های تجاری، استفاده از مدل تجاری سطح 5 کاربرد بیشتری دارد، زیرا تمامی دسترسی‌ها در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

معرفی امکانات و ویژگی‌های نرم افزار تولیدی محک

در مقایسه نرم افزارهای حسابداری تولیدی محک با سایر برنامه‌ها، ویژگی‌هایی بیشتری به چشم می‌آیند، و دلیل این امر سابقه طولانی محک در زمینه حسابداری است. شرکت محک با بررسی امکانات مورد نیاز حسابداران در زمینه شرکت‌های تولیدی، توانسته برنامه‌ای کاملا مفید و کاربردی تهیه کند. از امکانات این برنامه می‌توان به عملیات بازرگانی، عملیات حسابداری مالی و غیره نیز اشاره کرد.

همچنین برنامه تولیدی محک دارای انبارداری تکمیلی، سیستم حقوق و دستمزد، چاپ و تولید بارکد، حسابداری تکمیلی و سیستم پروژه‌ها است. علاوه بر کلیه فعالیت‌ها حسابداری، داشتن بخشی برای تولید چند مرحله‌ای و محاسبه قیمت تمام شده کالا بر اساس کلیه فرآیندهای تولید، مهم‌ترین ویژگی این محصول است که در کمتر برنامه‌ای امکان ارائه آن وجود دارد.

این ویژگی با ثبت فرمول‌های چند مرحله‌ای برای محاسبه بهای تمام شده کالا در هر مرحله، و در پایان تولید، محاسبه و برآورد هزینه‌های مواد اولیه، و امکان ثبت ضایعات تولیدی، مدیریت یک مجموعه را بسیار آسان‌تر خواهد کرد.

آشنایی با نرم افزارهای حسابداری مخصوص اصناف

آشنایی با نرم افزارهای حسابداری مخصوص اصناف

یکی از خدمات بسیار خاصی که شرکت محک توانسته تا کنون ارائه کند، تولید محصولات حسابداری به صورت اختصاصی برای اصناف مختلف است. شرکت محک به این موضوع که فروشگاه‌ها و اصناف مختلف دارای واحد شمارش و نحوه مدیریت متفاوت هستند آگاه است، و توانسته محصولات اختصاصی بسیار کاربردی تولید کند. به عنوان مثال در مدیریت یک فروشگاه مواد غذایی، اهمیت تاریخ انقضا و میزان موجودی کالا با فروشگاه لوازم التحریر بسیار متفاوت است.  در فروشگاه لوازم التحریر تاریخ انقضای کالا اهمیتی ندارد و بسیاری از کالاها به صورت دوره‌ای به فروش خواهند رسید و در برخی از ایام سال فروشی نخواهند داشت. یا در بحث مدیریت رستوران و فست فود، علاوه بر اهمیت تاریخ انقضای مواد اولیه، بیشتر باید روی گزارشات فروش و صندوقداری تمرکز کرد. در ادامه به بررسی و مقایسه نرم افزارهای حسابداری اصناف محک خواهیم پرداخت.

نرم افزار حسابداری سوپر مارکت‌ها

نرم افزار حسابداری سوپر مارکت به شکلی طراحی شده است، که هر زمان که بخواهید بتوانید از موجودی اقلام و میزان فروش خود اطلاع پیدا کنید. علاوه بر این‌ها، امکان اتصال این نرم افزار به صندوق دیجیتال محک نیز به راحتی امکان پذیر است، و سازگاری بسیار بالایی با یکدیگر دارند. با داشتن یک نرم افزار حسابداری در سوپر مارکت، می‌توانید از انتظار بیش از حد مشتری جلوگیری کنید، و همچنین این نرم افزار را به راحتی می‌توانید به دستگاه کارت خوان متصل کنید تا از اشتباه وارد کردن مبلغ جلوگیری شود.

در مقایسه نرم افزارهای حسابداری سوپر مارکت با روش‌های سنتی مدیریت فروشگاه، این روش بسیار کارآمدتر خواهد بود، و از هرگونه اشتباه انسانی، و کمبود کالا جلوگیری می‌شود. از مزایای این نرم افزار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ثبت چند فاکتور به صورت همزمان
 • معرفی محصولات پر فروش برای دسترسی آسان‌تر
 • امکان کار با بارکد خوان به صورت همزمان
 • ارائه تخفیف و کالای رایگان به مشتری
 • امکان استفاده از مانیتور لمسی، و اتصال مانیتور دوم برای مشتری
 • داشتن بخش مشتریان وفادار برای ارائه خدمات بیشتر
 • امکان اتصال به ترازو و داشتن واحدهای اندازه گیری مختلف
 • دسترسی به فاکتورهای قبلی و بسیاری از موارد دیگر

نرم افزار حسابداری پوشاک

یکی دیگر از نرم افزارهای کاربردی شرکت محک، نرم افزار حسابداری برای اصناف مربوط به پوشاک است. این برنامه به طور اختصاصی برای این اصناف طراحی شده است، و تمامی امکانات آن با در نظر گرفتن نیازهای این صنف طراحی شده. سه مورد از اصلی‌ترین ویژگی‌های این برنامه که در مقایسه نرم افزارهای حسابداری محک با سایر برنامه به وضوح قابل مشاهده است، عبارتند از امکان استفاده از بارکد خوان اختصاصی، چاپ بارکد و لیبل حتی روی تگ‌های دزدگیر و امکان ثبت جزئیات کالا.

با ثبت جزئیات کالا در برنامه، از فروش اشتباه جلوگیری خواهد شد و دقت در انبارگردانی بالا خواهد رفت. در این قسمت می‌توان نوع پوشاک، رنگ، اندازه و جنس آن را به راحتی مشخص کرد، تا همیشه موجودی فروشگاه درست و بدون اشتباه باشد. از ویژگی‌ها و مزایای این نرم افزار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان دسته بندی کالاها
 • سرعت فروش بالا
 • امکان رند کردن فاکتور به صورت خودکار
 • امکان تبدیل ریال به تومان
 • ارائه گزارش‌های مختلف در رابطه با فروش و انبارگردانی
 • امکان ارسال پیامک حاوی کد تخفیف به مشتریان و غیره

نرم افزار حسابداری صنف لوازم التحریر

در مقایسه نرم افزارهای حسابداری محک با سایر برنامه‌های مناسب لوازم التحریر، شرکت محک توانسته به نیازهای اساسی این صنف به آسانی پاسخ دهد. این نرم افزار با ثبت خودکار اسناد، ایجاد دسته بندی مختلف برای کالاها با استفاده از برند، نوع و حتی رنگ اجناس توانسته نرم افزاری کاملا متفاوت ارائه دهد. از مزایای این برنامه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان ارائه گزارش‌های فصلی
 • دسته بندی کالاها بر اساس فصل فروش
 • امکان استفاده از بارکد خوان با دقت بالا
 • امکان استفاده از برنامه به عنوان صندوق فروش
 • مدیریت چک‌ها و اعلان خودکار در زمان پرداخت
 • امکان ارسال مبلغ صندوق در پایان روز به صورت پیامک
 • امکان اتصال برنامه به دستگاه کارت خوان برای جلوگیری از اشتباه
 • امکان استفاده به عنوان شبکه جامع برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای
 • قابلیت تعیین برگشت از فروش برای برخی از کالاها

نرم افزار حسابداری اصناف میوه و تره بار

یکی دیگر از اصنافی که برای مدیریت نیاز به برنامه حسابداری اختصاصی دارند، فروشگاه‌های میوه و تره بار است. این فروشگاه‌ها به دلیل بالا بودن میزان فروش و نیاز به دسته بندی بیشتر محصولات، برنامه‌ای مناسب برای خود نیاز دارند که متاسفانه در بازار داخلی کمتر شرکتی موفق عمل کرده است. شرکت محک با بررسی نیازهای این صنف توانسته بهترین برنامه ممکن را تولید کند که با مقایسه نرم افزارهای حسابداری محک با سایر رقبا می‌توان به خاص بودن این برنامه پی برد. از ویژگی‌های این نرم افزار می‌توان به امکان اتصال به ترازوهای وزنی و بارکددار، امکان تعریف سبد میوه با فرمول تولید، ارائه تخفیف برای کالاهایی که تاریخ مصرفشان رو به اتمام است و قابلیت اتصال مستقیم به دستگاه کارت خوان اشاره کرد. دیگر مزایای این برنامه عبارتند از:

 • امکان تعریف سطح کاربری مختلف در برنامه
 • ارائه گزارش روزانه، هفتگی و فصلی
 • مدیریت چک‌ها و اعلام سر رسید آن‌ها
 • ارسال مبلغ فروش روزانه به صورت پیامک
 • ارسال پیامک تخفیف و تبلیغاتی به مشتریان و غیره

آشنایی با نرم افزار حسابداری و مدیریت ساختمان

یکی دیگر از خدمات شرکت محک، ارائه نرم افزار مدیریت ساختمان و محاسبه شارژ و هزینه خدمات است. در حال حاضر برنامه‌های زیادی در این رابطه در ایران وجود ندارد و در مقایسه نرم افزارهای حسابداری ساختمانی محک با سایر برنامه‌ها، شرکت محک بسیار موفق عمل کرده است. البته برای مقایسه نرم افزارهای حسابداری در این زمینه فاکتورهای زیادی قابل بررسی هستند، که در ادامه با ویژگی‌های نرم افزار محک به عنوان برترین آن‌ها آشنا خواهید شد.

در ساختمان‌های مسکونی و تجاری، یکی از مشکلاتی که همیشه وجود دارد، نحوه محاسبه شارژ ساختمان و جمع آوری این مبالغ است. نرم افزار محک با ثبت هزینه‌های ساختمان و محاسبه شارژ، هزینه‌های ماهانه را به صورت پیامک به ساکنین اعلام خواهد کرد. همچنین امکان ارائه گزارش‌های مختلف در رابطه با هزینه‌های صرف شده و مقدار بدهی ساکنین، کار مدیر ساختمان بسیار آسوده شده است.

یکی دیگر از امکانات این برنامه در مقایسه نرم افزارهای حسابداری با یکدیگر، داشتن درگاه پرداخت مستقیم درون برنامه است، تا نیازی به کارت به کارت و یا استفاده از برنامه‌های دیگر نباشد. همچنین با داشتن بخش صورتحساب، شفافیت میزان مخارج ساختمان به خوبی قابل مشاهده است، و در بخش تابلو اعلانات از رویدادهای مختلف می‌توان اطلاع پیدا کرد.

نرم افزار حسابداری شخصی و کیف پول برای موبایل

حسابداری تنها مربوط به شرکت‌ها و کسب و کارها نمی‌شود، و بسیاری از افراد برای اطلاع از میزان خرج‌کرد ماهانه خود نیاز به داشتن چنین برنامه‌ای دارند. شرکت محک با تولید برنامه مخصوص موبایل توانسته رضایت بسیاری از مشتریان را کسب کند. برنامه‌های حسابداری شخصی زیادی در اینترنت وجود دارند، که شرکت محک در مقایسه نرم افزارهای حسابداری شخصی با یکدیگر، توانسته برنامه‌ای حرفه‌ای تولید کند. دانلود این برنامه کاملا رایگان است، و از طریق برنامه بازار نیز امکان پذیر است.

از ویژگی‌های این نرم افزار می‌توان به مشاهده میزان مخارج در بازه‌های زمانی گذشته، برآورد باقی مانده درآمد برای پایان ماه، و دسته بندی مختلف برای مخارج اشاره کرد. همچنین در این برنامه امکان تعیین اقساط و کسر خودکار از میزان درآمد وجود دارد. در نسخه اندروید این برنامه، با اتصال به پیامک، در صورتی که از حساب شما پول برداشت شود و یا به آن واریزی انجام شود، کیف پول به صورت خودکار کار ثبت را انجام خواهد داد.

علاوه بر این‌ها، امکان بودجه بندی برای مخارج مختلف مانند، هزینه خورد و خوراک، پوشاک و حمل و نقل و غیره نیز وجود دارد، تا از خرج‌کرد بیش از حد شما جلوگیری شود. در پایان هر ماه نیز می‌توانید گزارشات ماهانه را دریافت کنید، و نسبت به پس انداز و مخارج خود اطلاع داشته باشید.

آشنایی با افزونه‌های حسابداری محک

در مقایسه نرم افزارهای حسابداری محک با سایر شرکت‌ها، این شرکت همیشه بهتر عمل کرده است. شرکت محک با انجام پرسش و پاسخ و اطلاع از نیازهای حسابداری اشخاص و شرکت‌ها نسبت به تکمیل و به روز رسانی برنامه‌های خود اقدام می‌کند، و هر ماه نسخه‌های جدیدتری را در دسترس مشتریان قرار می‌دهد. یکی از دیگر از خدمات بسیار ارزشمند شرکت محک، ارائه افزونه‌های متفاوت برای نرم افزارهای حسابداری است، که به تکمیل عملکرد آن‌ها خواهد پرداخت. از این افزونه‌های تکمیلی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

افزونه حقوق و دستمزد محک

این افزونه قابل نصب بر روی تمامی برنامه‌های حسابداری است، و باعث می‌شود تا فرآیند محاسبه حقوق و دستمزد به راحتی چند کلیک انجام شود. از ویژگی‌های این افزونه می‌توان به امکان اتصال مستقیم به دستگاه‌های حضور و غیاب، تعیین میزان دستمزد ساعتی برای افراد و رده‌های شغلی مختلف، محاسبه کسر از حقوق، بیمه، مزایا، مرخصی و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد.

افزونه سیستم چند ارزی

بسیاری از شرکت‌ها به دلیل فعالیت‌های بین‌المللی خود، نیاز به محاسبات مختلف با چند واحد پولی دارند. این افزونه با تغییر واحد پولی از ریال به ارزهای انتخاب شده، این فرآیند را در زمانی کوتاه بدون نیاز به محاسبه انجام خواهد داد.

افزونه کالر آیدی محک

افزونه کالر آیدی در واقع یک دستگاه برای نمایش شماره تماس مشتری و اطلاع از هویت او نیست. این افزونه به شما کمک می‌کند که در هنگام تماس فردی با شما، تمامی اطلاعاتی که قبلا از او در سیستم وارد کرده‌اید را مشاهده کنید. همچنین با تماس از طریق شماره از پیش تعیین شده، به تمامی فاکتورها و اطلاعات فروش و خرید از فرد نیز دسترسی پیدا خواهید کرد، و می‌توانید به گفتگویی صمیمانه‌تر بپردازید.

افزونه سفارش گیر همراه محک

یکی دیگر از خدماتی که شرکت محک در آن بسیار حرفه‌ای عمل کرده است، افزونه سفارش گیر همراه است، که برای افراد ویزیتور مناسب خواهد بود. در مقایسه نرم افزارهای حسابداری با یکدیگر، این افزونه دارای امکانات بسیار بی‌نظیری مانند ثبت لحظه‌ای کالا و کسر از موجودی انبار، ارائه پیش فاکتور، بررسی فاکتورهای قبلی، و دریافت گزارش‌های مالی یک مشتری خاص را دارد.

همچنین به وسیله این برنامه می‌توان لیست مشتریان را بر اساس موقعیت جغرافیایی آن‌ها مشاهده کرد تا در هنگام مراجعه به یک محل بتوان سفارشی از آن‌ها دریافت کرد. علاوه بر این، امکان تماس با مشتری و درخواست خرید آنلاین نیز در این افزونه وجود دارد.

افزونه پیامک رسان محک

افزونه پیامک رسان، یکی دیگر از خدمات خاص شرکت محک است. این افزونه با اتصال به برنامه‌های حسابداری، و ارسال گزارش‌های مختلف به تلفن همراهی که در آن انتخاب شده است، می‌تواند اقدام کند. با این کاربرد انجام مدیریت از راه دور برای صاحبان کسب و کار راحت‌تر خواهد شد.

قابلیت ایجاد شبکه و چند شرکتی کردن برنامه

یکی دیگر از افزونه‌های شرکت محک، امکان ایجاد شبکه داخلی و چند شرکتی کردن برنامه‌های حسابداری است. در مقایسه نرم افزارهای حسابداری محک با سایر برنامه‌های موجود در ایران، این افزونه کاربرد بالایی دارد و بر قابلیت‌های نرم افزارهای محک خواهد افزود.

به عنوان مثال در صورتی که یک فروشگاه زنجیره‌ای دارید، به راحتی می‌توانید با شعبه دیگر یک شبکه داخلی ایجاد کنید، و یا از انباری مشترک استفاده کنید، و نسبت به صحیح بودن موجود اطمینان حاصل کنید. همچنین با ایجاد شبکه، می‌توان از یک نسخه برنامه در چند بخش مختلف مانند ثبت کالا، صندوق و قسمت حسابداری به صورت یکپارچه استفاده کرد.

افزونه تحلیل‌گر محک

افزونه تحلیل‌گر محک امکان مشاهده گزارشات و تحلیل‌های مختلف را به کاربران خواهد داد، و در هر زمانی که بخواهید به این گزارشات به صورت مفصل دسترسی خواهید داشت. البته برای دسترسی مجدد به گزارش نیاز خواهید داشت تا آن را ذخیره کنید. از گزارشات کاربردی این افزونه می‌توان به سودآورترین مشتری، کم سودترین مشتری، بیشترین میزان خرید یک کالا، فروش کالا به تفکیک و غیره اشاره کرد.

نکاتی که در هنگام خرید نرم افزارهای حسابداری باید توجه داشته باشید

نکاتی که در هنگام خرید نرم افزارهای حسابداری باید توجه داشته باشید

همانطور که گفته شد برنامه‌های حسابداری بسیاری در بازار موجود هستند، که با مقایسه نرم افزارهای حسابداری محک با این برنامه‌ها، به حرفه‌ای تر بودن محک پی خواهید برد. در هنگام خرید نرم افزارهای حسابداری به نکات زیر دقت داشته باشید تا یک نرم افزار کاربردی تهیه کنید.

 • نرم افزار حسابداری باید رابط کاربری ساده‌ای داشته باشد، و کار با آن پیچیده نباشد
 • به روز رسانی نرم افزار مدام باید انجام شود، تا نسخه‌های موجود قدیمی نشوند
 • در هر برنامه باید قسمت‌های مختلفی برای انجام فعالیت‌های حسابداری مختلف وجود داشته باشد
 • هزینه‌های جانبی نرم افزار نباید بالا باشد، و خدمات آن باید به صورت رایگان در دسترس قرار گیرد
 • پشتیبانی از محصولات باید به صورت 24 ساعته انجام شود، و در صورت بروز هرگونه مشکل، کارشناسان آماده رفع آن باشند تا به شما ضرر و زیان وارد نشود
 • نسبت به کسب و کار شما سازگاری داشته باشد و بتوان به امکانات مختلفی آن را متصل کرد
 • امکان ارائه گزارش‌های مختلف در آن وجود داشته باشد، تا تصمیم‌های مدیریتی به بهترین شکل ممکن اتخاذ شود

جمع بندی

بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان امروز از برنامه‌های مختلفی برای انجام امور حسابداری، و افزایش دقت در این زمینه استفاده می‌کنند. یکی از اصلی‌ترین دلایل این امر وجود خطاهای بسیاری است که در حسابداری سنتی وجود دارد و به وسیله نرم افزارهای حسابداری می‌توان آن را از میان برد. در مقایسه نرم افزارهای حسابداری موجود در ایران با یکدیگر، شرکت محک همیشه بسیار موفق‌تر عمل کرده است، و تا کنون برنامه‌های بسیار خلاقانه‌ای ارائه داده است.

شرکت محک یکی از تولیدکنندگان نرم افزارهای قدیمی ایران به حساب می‌آید، و با بررسی شرایط موجود، و نیازهای حسابداری روز، نسبت به تکمیل برنامه‌های خود توانسته اقدام کند. شرکت محک مفتخر است که توانسته تاکنون به بیش 62،840 مشتری فعال خدمت رسانی کند، و رضایت این افراد را جلب کند. همچنین محک در حال حاضر بیش از 120 نمایندگی در سراسر ایران دارد، که نسبت به پشتیبانی محصولات در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام خواهند کرد.

برای دریافت جدید ترین مقالات، ایمیل خود را وارد کنید:

با نشر این محتوا، جامعه وبلاگ محک را گسترش دهید

مهرداد توکلی
مهرداد توکلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مشاهده رایگان دمو نرم افزارحسابداری

مقالات حسابداری و کسب و کار را اینجا رایگان گوش دهید