بررسی کامل بهترین نرم افزار‌های حسابداری

زمان مطالعه این مقاله: 3 دقیقه

بررسی بهترین نرم افزارهی حسابداری در فعالیت‌های مختلف دیده می‌شوند. امور حسابداری از دهه‌های گذشته وجود داشته است. البته شاید در گذشته انجام حسابداری و امورات مربوط به آن به شیوه سنتی و نوشتاری بوده است. اما امروزه انجام کار حسابداری با توجه به پیشرفت تکنولوژی استفاده از نرم افزار کاربردی و جامع امکان پذیر می‌باشد. با ذکر این مقدمه در مقاله پیش رو از وب سایت محک‌ سافت به بررسی بهترین نرم افزارهای حسابداری خواهیم پرداخت.

فهرست مطالب

بررسی بهترین نرم افزار‌های حسابداری

محصولات حسابداری از نظر پیچیدگی و عملکرد متفاوت هستند. بسیاری از نرم افزارها برای استفاده توسط شرکت‌هایی با شرایط معین بهینه شده اند. بسته به مقیاس محصول، نرم افزار حسابداری می تواند شامل ویژگی‌هایی برای پردازش حقوق و دستمزد، صورتحساب، تطبیق، مدیریت قبض و هزینه و گزارش مالی باشد. علاوه بر این، برخی از نرم افزارهای حسابداری شامل ویژگی‌های خاص صنعت مانند حسابداری پروژه برای شرکت‌های خدمات حرفه ای یا حسابداری صندوق برای سازمان‌های غیرانتفاعی است. حسابداری همچنین می تواند یک ماژول از سیستم‌های ERP تجاری یا یکپارچه شود. در نهایت نرم افزار حسابداری داده‌ها را با راهکارهای پرداخت یا نرم افزارهای بانکی مبادله می کند.

نرم افزارهای حسابداری ابزار مورد استفاده حسابداران و مدیران مالی می‌باشند. مدیران شرکت‌ها و کارخانجات تولیدی تصمیمات خود را برمبنای اطلاعات و گزارشات بدست آمده توسط حسابداران و مدیران مالی خود اتخاذ می‌کنند. این اطلاعات از طریق نرم افزار‌های حسابداری پردازش و تهیه شده و در اختیار عاملان قرار می‌گیرند. با توجه به توضیحات مختصری که داده شد بهترین نرم افزار حسابداری نرم افزاری است که نیاز واحد مالی را برای تهیه گزارشات و اطلاعات مالی در کوتاه ترین زمان و مناسب ترین گزارشات پاسخگو باشد. به طور کلی نرم افزارهای حسابداری خوب و کارآمد بایستی دارای ویژگی‌های خاصی باشد. در ادامه به بررسی بهترین نرم افزار‌های حسابداری می‌پردازیم.

ویژگی بهترین نرم افزار حسابداری

این ویژگی‌ها از بررسی بهترین نرم افزارهای حسابداری بدست می‌آیند. اصلی ترین آنها عبارتند از:

  • کیفیت و هزینه خدمات پشتیبانی
  • کاربری آسان و میزان محبوبیت  در بین حسابداران خبره
  • امکان و کنترل‌های درونی و رعایت امور حسابداری
  • قیمت آن نسبت به نرم افزارهای مشابه.

در ادامه در مورد هر کدام از این موارد توضیحات خلاصه‌ای خواهیم داد.

بررسی بهترین نرم افزارهای حسابداری

خدمات پشتیبانی مناسب

این خدمات خود شامل چهار دسته می‌شود که عبارتند از:

  • پاسخگویی تلفنی: بدین معنی که در صورت بروز ایراد برای نرم افزار باید به سرعت پاسخگو بوده و همراه با راهنمایی‌های لازم در صورت نیاز به سرعت کارشناسی را برای رفع مشکل اعزام کنند.
  • خدمات به مشتری بایستی شامل اتصال به اینترنت نیز باشد. مانند ریموت شدن بر روی سیستم مشتری و رفع ابهام و اشکال
  • شرکت پشتیبانی کننده توانایی آن را داشته باشد در صورت نیاز مشتری در هر لحظه کارشناس جهت رفع اشکالات و بهبود خدمات ارسال کند.
  • واحد آموزش نرم افزار داشته باشد تا در صورت نیاز آموزش‌های لازم را به مشتریان خود عرضه کند.
شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد.  روز جهانی اهدا خون (به همراه فایل صوتی)

امکانات و کنترل‌های داخلی و‌ رعایت اصول حسابداری

سومین خصوصیت یک نرم افزار خوب در بررسی کامل بهترین نرم افزار‌های حسابداری این است که دارای کنترل‌های داخلی مناسب باشد. بدین معنی که هر کاربر به راحتی نتواند در حساب‌ها و سرفصل‌های آن دست برده و آنها را به نفع خود دست کاری کند.

 کاربری آسان و محبوبیت بالا نزد مشتریان

از دیگر خصوصیات یک نرم افزار حسابداری خوب استفاده آسان از نرم افزار می‌باشد. محیط نرم افزار حسابداری باید خیلی ساده و در عین حال کامل و مرتب باشد. در این صورت نزد حسابدارها طرفداران زیادی برای خود کسب می‌کند. در این حالت است که متقاضیان به راحتی از سیستم استفاده می‌کنند.

قیمت مناسب نسبت به نرم افزارهای مشابه

از دیگر خصوصیات یک نرم افزار خوب حسابداری این است که به تناسب کارایی بالا از قیمت پایینی برخوردار باشد تا کاربر بتواند به راحتی آن را تهیه کرده و استفاده کند.وخیلی از افراد شاید دارای کسب و کار کوچکی باشند و بخاطر همین بایستی توانایی خرید یک نرم افزار خوب حسابداری با قیمت پایین و مناسب را داشته باشند.

سخن آخر

در این مقاله از محک سافت ما به بررسی بهترین نرم افزارهی حسابداری پرداختیم. اما نکته آخر این که در صورتی که قصد خرید نرم افزار حسابداری را دارید قبل از هر کاری ابتدا تحقیق کنید که شما برای شرکت خود چه نوع نرم افزاری را لازم داشرید. از آن چه توقعی دارید؟ این کار را با تحقیق کامل انجام داده و در صورت امکان با افراد خبره و حسابداران با تجربه مشورت کنید.

با نشر این محتوا، جامعه وبلاگ محک را گسترش دهید

تیم تولید محتوا محک

تیم تولید محتوا محک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مشاهده رایگان دمو نرم افزارحسابداری

مقالات حسابداری و کسب و کار را اینجا رایگان گوش دهید