برای خرید نرم افزار فروشگاهی باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

زمان مطالعه این مقاله: 5 دقیقه

صاحبان مشاغل برخی از کسب و کارها برای خرید نرم افزار حسابداری گاهی دچار سردرگمی می شوند، قدرت تشخیص برای خرید نرم افزار فروشگاهی مناسب را ندارند، نه آنقدر کسب و کارشان کوچک است که بتوانند حساب ها را ساده و با ابزار های دستی انجام دهند و نه آنقدر کسب و کارشان وسعت دارد، که بخواهند از یک نرم افزار حسابداری پیشرفته استفاده کنند! تهیه یک نرم افزار حسابداری سری تجاری هزینه های زیادی را به همراه دارد و ممکن است خیلی از بخش های نرم افزار حسابداری برای صاحبان کسب و کاری های کوچک غیر قابل استفاده باشد! پس چگونه باید نیازهای خود را رفع کنند!؟

فهرست مطالب

شرکت های خدمات دهنده محصول حسابداری خود را به چند شکل مختلف ارائه می دهند، که برای هر کسب و کاری مناسب باشد، گروه مشاور نرم افزارحسابداری محک با ارائه محصول خود در دو سری تجاری و عمومی و پکیج های زیر مجموعه آن توانسته خدمات قابل قبولی را به صاحبان کسب و کار با هر وسعتی ارائه دهد.

نرم افزار فروشگاهی 1

یک نرم افزار فروشگاهی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

اگر شما صاحب یک کسب و کار فروشگاهی هستید، قبل از خرید نرم افزار حسابداری باید نیاز های خود را به خوبی بشناسید تا بر مبنای آن و  منطبق با نیازتان اقدام به خرید نرم افزار حسابداری فروشگاهی کنید، شما قبل از خرید باید پاسخ سوالاتی که در ادام شرح می دهیم را به خوبی بدانید!

 • وسعت کسب و کار شما به چه انداز است؟
 • آیا در آینده امکان گسترش فروشگاه خود را دارید؟
 • آیا بسترهای لازم برای راه اندازی و استقرار نرم افزار حسابداری در فروشگاه را دارید؟
 • آیا افزایش سرعت عملیلات خرید و فروش تاثیری بر روی کار شما می گذارد؟
 • کنترل موجودی انبار و موجودی فروشگاه تا چه اندازه می تواند سودآوری شما را بهبود ببخشد؟

اگر شما به عنوان صاحب یک فروشگاه پاسخ  سوالات بالا را بدانید، به این معناست که به خوبی نیاز های خود را شناخته اید و آن ها را درک کرده اید، بنابراین می دانید دنبال چه نرم افزار حسابداری فروشگاهی هستید. حال شما به خوبی می دانید با خرید یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی می توانید حجم کارهای جاری را به صورت چشم گیری کاهش دهید.

هنگام خرید نرم افزار فروشگاهی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 • با استانداردهای اداره دارایی و مالیات انطباق داشته باشد، تا این امکان را داشته باشید، در پایان هر فصل صورت معاملات فصلی را به راحتی تهیه کنید.
 • دارای قابلیت اتصال  به سخت افزارهای لمسی و غیرلمسی همانند صندوق فروشگاهی، صفحات لمسی، بارکدخوان، ترازوی وزنی، کارتخوان و … را داشته باشد.
 • قابلیت تعریف واحدهای سنجش استاندارد برای هر کالا را داشته باشد.
 • رابط کاربری ساده و روان را فراموش نکنید، اینکه شما نرم افزار حسابداری داشته باشید، که کار کردن با آن پیچیده نباشد ویژگی مهمی است، تا بتوانید حتی با دانش اندک حسابداری به راحتی با نرم افزار کار کنید و در صورت نبود حسابدار و یا مسئول صندوق بتوانید نیاز های خود را رفع نمایید.
 • قابلیت انجام تراکنش های مالی با سرعت بسیار بالا را داشته باشد، تا بهره وری فروشگاه شما را بالا ببرد.
 • بتوانید تمامی اطلاعات چک های خود را به همراه هشدار موعد وصول آنها تعریف نمایید، تا برنامه ریزی دقیقی برای چک ها و نقدینگی خود داشته باشید.
 • محاسبه مالیات و عوارض در فاکتور مشتریان به صورت اتوماتیک انجام شود.
 • امکان تفکیک کالاهای پرفروش و کم فروش فروشگاه وجود داشته باشد تا کالاهای سودآور را شناسایی نمایید.
 • گردش نقدینگی فروشگاه را کنترل کنید و گزارشات کاملی را تهیه نمایید.

و مهم تر از همه :

 • دریافت خدمات پشتیبانی سریع و با کیفیت میتواند، از اتلاف زمان در صورت بروز مشکلات احتمالی جلوگیری نماید.
 • حتما به سابقه و قدمت شرکت های نرم افزاری در هنگام خرید توجه فرمایید.
نرم افزار فروشگاهی 2

درباره نرم افزار فروشگاهی محک بدانید

گروه مشاور نرم افزار حسابداری محک، توانسته با شناسایی تمامی نیازهای صاحبان کسب و کار فروشگاهی نرم افزار و افزونه هایی متناسب با آن طراحی کند که شامل عملیاتی چون:عملیات بازرگانی، انبارداری تکمیلی، سیستم حقوق و دستمزد، چاپ و تولید بارکد، حسابداری مالی تکمیلی، شرکت مضاعف و سایر امکانات و عملیات حسابداری مالی است.

نرم افزار حسابدای فروشگاهی محک در دو سری تجاری و عمومی ارائه شده است، که سری تجاری دارای 4 سطح و سری عمومی دارای 3 سطح می باشد، قیمت هر سطح از نرم افزار حسابداری فروشگاهی محک بسته به نوع کسب وکار متفاوت است، ما برای آرامش مشتریان و همچنین و ارادئه خدمات جهت رضایت مشتری دموی نرم افزار حسابداری فروشگاه محک را به صورت رایگان در سایت قرار داده ایم، که این امکان برای شما عزیزان وجود داشته باشد با نرم افزارحسابداری فروشگاهی محک آشنا شوید و خریدی مطمئن بر اساس شناخت و آگاهی را تجربه کنید.

شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد.  محاسبه مالیات سود سپرده بانکی در سال 1401

همچنین شما با مطالعه کاتالوگ بخش های مختلف نرم افزارحسابداری فروشگاهی که در سایت گروه مشاور نرم افزار حسابدرای محک موجود است اطلاعاتی مضاعف برآنچه که ما برای شما تشریح کردیم به دست آورید.

نرم افزار فروشگاهی 3

از افزونه های محک غافل نشوید

یکی دیگر از مزایایی که گروه مشاور نرم افزار حسابداری محک برای مشتریان خود در نظر گرفته است، خرید افزونه ها به صورت مستقل است، به این معنا که برای مثال شما می توانید یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی سری عمومی سطح 3 تهیه کنید اما درکنارش تعدادی افزونه که  می دانید برای شما کاربردی تر است را تهیه نمایید.

 • چاپ و تولید بارکد خوان محک

استفاده از سامانه‌های بارکد خوان در همه‌ی فروشگاه‌ها و انبارها به امری ضروری و رایج تبدیل‌شده است. در مشاغل تولیدی و انبارداری هم استفاده از سامانه‌هایی که قابلیت تولید و خواندن سریال و کد رهگیری برای خدمات گارانتی را داشته باشند، جهت دسته‌بندی و شناسایی سریع کالاها و نمایش اطلاعات بیشتر، موردنیاز است.

 •  پیامک رسان محک

حفظ ارتباط تخصصی با مشتری، مهم‌ترین عامل موفقیت شرکت‌هاست. شما به‌عنوان صاحبان شرکت‌ها باید بتوانید در هر مرحله از ارتباط با مشتری علاوه بر رعایت اصول ارتباط با مشتری با او به‌عنوان یک متخصص ارتباط برقرار کنید. تنها مدیریت این ارتباط درست در هر مرحله از تعامل با مشتری است که می‌تواند وفاداری مشتری را در پی داشته باشد.

 • سامانه فروش محک

امکانات افزونه سامانه فروش محک شامل:

 1. ثبت فاکتور فروش
 2. ثبت همزمان چندین فاکتور و مشتری در یک زمان
 3. انتخاب سریع کالاها
 4. هماهنگی کامل با مانیتورهای تاچ
 5. صدور فیش پرینت با حالت های مختلف
 6. امکان پرینت اصلاحی و چاپ مجدد
 7. ثبت دریافتی نقدی و کارت خوان
 8. اتصال به کارت خوان
 9. سیستم اشتراک و کالرآیدی
 10. مدیریت پیک و بیرون بر
 11. ثبت تخفیفات و ارزش افزوه و حق سرویس ها
 12. بستن صندوق و یک کاربر در زمان تغییر شیفت یا پایان هر شب
 13. امکان شیفت بندی
 • سفارش گیر همراه محک

در صورتی که به پخش محصولات مختلف مشغول می باشد و تمایل دارید با تبلت امور سفارش گیری و نظارتتان را انجام دهید، می توانید از سفارش گیر همراه محک استفاده کنید. برخی از ویژگی های سفار گیر محک:

 • ثبت سفارشات به صورت پخش سرد یا گرم
 • امکان اتصال آنلاین و آفلاین به نرم افزار حسابداری
 • ثبت و کنترل اطلاعات کالاها و مشتریان در تبلت
 • امکان ثبت لیست دریافت
 • امکان پیگیری سفارشات
 • کالر آیدی محک
 • افزونه ای جهت مدیریت تماس های تلفنی با مشتریانی است که پیش‌تر آنها را در نرم افزار حسابداری محک تعریف نموده اید. با استفاده از افزونه کالر آی دی ، در زمان تماس مشتری و قبل از پاسخ گویی، مشخصات فردی و خلاصه فاکتورها و وضعیت چک ها و حساب مشتری نمایش داده می شود تا بتوان با خوش آمد گویی و ذکر نام او، ارتباط قوی تری با وی ایجاد نموده و خدمات مناسب تری به وی ارائه گردد.
 • کلاینت شبکه محک

با امکان افزونه کلاینت شبکه چند سیستم دیگر را به یک سیستم حسابداری متصل نمایید و با تفکیک بخش های مختلف از هم مانند فروش ، صندوق ، حسابداری و … به امور مالی خود نظم بخشید .
با رشد و توسعه فعالیت اقتصادی بخش هایی که با سیستم حسابداری سرو کار دارند افزایش میابد مانند جدا شدن صندوق از مالی و … در این زمان لازم است که در یک سیستم دیگر دسترسی محدودی به بخش مالی داده شود که با امکان افزونه کلاینت شبکه شما میتوانید به تعداد مشخصی که نیاز دارید به این شبکه کلاینت اضافه نمایید .

 • چند شرکتی محک

افزونه چند شرکتی، افزونه ای جهت مدیریت اطلاعات چند شرکت توسط یک نرم افزار است. بوسیله ی این افزونه، می توان چندین شرکت را به موازات یکدیگر و با سطوح دسترسی مختلف برای کاربران مختلف ایجاد نمود که اشتراک اطلاعاتی با یکدیگر ندارند و اطلاعات آنها از یکدیگر مجزاست.

این افزونه، مناسب کسب و کار های دارای چندین شعبه و یا کسب و کارهایی است، که حسابداری چندین شرکت را بر عهده دارند. همچنین کلیه اصناف و شرکت هایی که لازم است در آن واحد اطلاعات دو یا چند شرکت را بطور همزمان ثبت نمایند، می توانند از این افزونه استفاده نمایند. در حالت پیش فرض، این افزونه، یک شرکتی است است. یعنی علاوه بر اطلاعات شرکت اصلی، می توانید اطلاعات یک شرکت دیگر را نیز در نرم افزار ثبت نمائید.

با نشر این محتوا، جامعه وبلاگ محک را گسترش دهید

رضا دهقان

رضا دهقان

داستان من از یک روز سرد پاییزی در آبان سال 70 شروع شد. در رشته علوم کامپیوتر تحصیل کردم، به دیجیتال مارکتینگ علاقه مند شدم، با سئو دوست شدم، با محتوا ازدواج کردم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مشاهده رایگان دمو نرم افزارحسابداری

مقالات حسابداری و کسب و کار را اینجا رایگان گوش دهید