عوامل موثر بر انتخاب نرم افزار حسابداری چیست؟

زمان مطالعه این مقاله: 3 دقیقه

در واقع در این مقاله از وب سایت گروه محک به این سوال پاسخ می دهیم که عوامل موثر بر انتخاب نرم افزار حسابداری چیست؟ یکی از اساسی ترین و مهم ترین قسمت از هر مؤسسه، شرکت، فروشگاه های بزرگ و کوچک و حتی منزل بررسی دقیق دخل و خرج یا درآمد و هزینه می باشد. این بررسی باعث می شود که به صورت دقیق و علمی از همه عوامل رشد یا افول اقتصادی یا به اصطلاح دیگر سود و زیان خود آگاه باشیم. بهترین راه برای محاسبه دقیق وعلمی استفاده از حسابرسی دقیق و ثبت جزء به جزء وقایع روزانه اقتصادی می باشد.

فهرست مطالب

علم حسابداری در این راه می تواند کمک خوبی برای نیل به هدفمان یعنی یک برآورد دقیق مالی باشد. با این مقدمه کوتاه در نوشته پیش رو در مورد حسابداری و عوامل مؤثر بر انتخاب نرم افزار خوب حسابداری توضیحات مختصری خواهیم داد.

 

عوامل موثر بر انتخاب نرم افزار حسابداری

 

علم حسابداری یعنی چه؟

 در تعریف علم حسابداری باید گفت علمی است که فن ثبت و ضبط تجزیه و تحلیل فعالیت اقتصادی را بررسی و تجزیه و تحلیل می کند. این علم توسط اشخاص متخصص این امر به عنوان حسابدار انجام می پذیرد. این حسابرسی توسط مؤسسات حسابداری نیز انجام می گیرد. لازم به ذکر است که عمل حسابداری یک امر قانونی می باشد و کلیه دفترها و اسناد بایستی به تائید وزارت دارایی برسد.

در این حالت جنبه قانونی پیدا می کند. بایستی قبل از هر کا ری کلیه دفاتر به صورت سفید در اداره دارایی پلمپ مخصوص گردد. هر گونه خط خوردگی و پارگی برگ های پلمپ شده دفتر را از لحاظ قانونی نا معتبر می کند. عوامل موثر بر انتخاب نرم افزار حسابداری در این راه می تواند ما را با این علم بیش از قبل آشنا کند.

حسابداری نوین و استفاده از انواع نرم افزار های حسابداری

با توجه به پیشرفت علم و ورود اینترنت و کامپیوتر به جرگه جامعه حسابداری نیز از این قافله عقب نمانده. برای این همگام با شیوه نوین حسابداری تولید و استفاده از نرم افزارهای حسابداری آغاز گردید.

این مسئله جنبه رسمی یافته است و انواع برنامه حسابداری مانند نرم افزار حسابداری شرکتی روانه بازار شده است.  امروزه مؤسسات حسابداری و تولید کننده این نرم‌ افزار برای سهولت و دقت در کار ابداع شدند. حسن این نرم افزار ها این است که در آن واحد چند کار را انجام می دهند. در واقع از دقت بالایی برخوردار است. این موارد همگی در عوامل موثر بر انتخاب نرم افزار حسابداری تاثیر دارند.

 

 

عوامل موثر بر انتخاب نرم افزار حسابداری

 

عوامل موثر بر انتخاب نرم افزار حسابداری چیست؟

برای این که یک نرم افزار خوب را مورد استفاده قرار دهیم، بایستی بدانیم که این نرم افزار باید چه کیفیتی داشته باشد؟

شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد.  درباره حسابداری مجازی بیشتر بدانید

این عوامل و کیفیت ها برای یک نرم افزار خوب عبارتند از:

امکان ارائه گزارش تحلیلی

بدین معنی که این امکان را به وجود بیاورد تا استفاده کننده از نرم افراز هر موقع احساس و احتیاج داشت یک گزارش تحلیلی و کاربردی را داشته باشد.

گرافیک قوی یکی از عوامل موثر بر انتخاب نرم افزار حسابداری

یک نرم افزار بایستی دارای گرافیک قوی باشد. این مورد باعث می شود تا برای ارائه نمودار های مالی با مشکلی مواجه نشوند.

بروز بودن نرم افزار

 یک نرم افزار خوب بایستی این توانایی را داشته باشد که جدیدترین قواتین مالیاتی و حسابرسی را پشتیبانی کند. بدین معنی که شرکت ارائه دهنده این نرم افزار قدرت پشتیبانی و بروز رسانی نرم افزار را داشته باشد. این یکی از مهم ترین عوامل موثر بر انتخاب نرم افزار حسابداری می باشد.  نرم افزار خوب حسابداری بایستی قدرت سازگاری با کسب و کار شما را داشته باشد و به راحتی فوانین شغلی شما را جذب کند.

سادگی کار با نرم افزار یکی از مهم ترین عوامل موثر بر انتخاب نرم افزار حسابداری

یک نرم افزار خوب حسابداری بایستی با دقت و استفاده و کارکردن آن درعین سادگی انجام پذیرد. چون پیجیدگی کار با نرم افزار ممکن است شما را خسته و یا باعث اشتباه کاری تان شود.

 

 

عوامل موثر بر انتخاب نرم افزار حسابداری

خدمات پس از فروش

یک نرم افزار خوب بایستی دارای خدمات پس از فروش و ضمانت کاری قوی باشد. به گونه ای که شرکت ارائه دهنده نرم افزار قدرت حمایت و پشتیبانی از برنامه ارائه شده خود را داشته باشد.

قیمت مناسب

یکی از عوامل موثر بر انتخاب نرم افزار حسابداری قیمت مناسب می باشد. با تمام این تفاسیر بایستی گفت که این نرم افزار حتما بایستی از قیمت مناسبی برخوردار باشد تا استفاده کننده از آن بداند با هزینه مناسب نرم افزار خوبی را تهیه کرده است.

 

کلام آخر

در پایان ذکر این نکته ضروری است که وضعیت مالی و اقتصادی در هر شرکت و مؤسسه یا نهادی جزء اسرار آن می باشد. حتی یک فروشگاه کوچک! بدین منظور حتما برای تهیه نرم افزار خوب علاوه بر کیفیت، اعتبار شرکت ارائه دهنده نرم افزار نیز برایتان مهم باشد.

با نشر این محتوا، جامعه وبلاگ محک را گسترش دهید

تیم تولید محتوا محک
تیم تولید محتوا محک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مشاهده رایگان دمو نرم افزارحسابداری

مقالات حسابداری و کسب و کار را اینجا رایگان گوش دهید