قیمت نرم افزار حسابداری | راهنمای خرید نرم افزار حسابداری

فهرست مطالب

زمان مطالعه این مقاله: 13 دقیقه

قیمت نرم افزار حسابداری به عوامل گوناگونی بستگی دارد. از جمله این عوامل می‌توان به: امکانات و ابزارهای نرم‌افزار، اندازه کسب‌وکار مورد نظر، انواع عملیات حسابداری در آن کسب‌وکار و برند و شرکت طراحی و عرضه نرم‌افزار اشاره کرد. برای مشاهده قیمت انواع گوناگون نرم‌افزارهای محک می‌توانید به سایت اینترنتی این شرکت مراجعه کنید.

می‌توانید فایل صوتی «عوامل تعیین کننده قیمت نرم افزار حسابداری» را گوش کنید

راهنمای خرید نرم افزار حسابداری؛ راهکار مدرن صرفه‌جویی در زمان، هزینه و انرژی

در گذشته دفاتر حسابداری انبار فاکتورهای خرید و فروش، پرونده قراردادها، گزارش‌های مالی و دیگر اسناد حسابداری بودند. این حجم از دفاتر و اسناد تاحدی بود که حسابداران پشت ستون‌های کاغذ، به سختی دیده می‌شدند. شیوه‌های محاسبه هم عبارت بود از حساب انگشتی و محاسبه با چرتکه یا ماشین‌حساب‌های ساده و مدرن. ولی با ظهور نرم‌افزارهای حسابداری، روندها با سرعت و دقتی بی‌نظیر انجام می‌شود. در این مطلب مواردی چون ویژگی‌ها، مزایا و قیمت نرم افزار های حسابداری را بررسی می‌کنیم. نرم افزار حسابداری

نرم‌ افزار حسابداری چیست؟

نرم‌ افزار حسابداری چیست؟

نرم‌ افزار حسابداری نوعی نرم‌افزار رایانه‌ای ابری یا آنلاین است که به حسابداران، صاحبان مشاغل، مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک می‌کند تا معاملات و روندهای تجاری خود را مدیریت و خودکار کنند. به ‌عبارت دیگر نرم‌افزار حسابداری به شما کمک می‌کند تا وظایف موجود در فرآیند حسابداری را با شیوه اتوماسیون یا خودکارسازی انجام دهید. برای مثال شما می‌توانید با یک کلیک در فضای نرم‌ افزار حسابداری یک صورت مالی ایجاد و اطلاعات آن را کامل کنید.

مزایای استفاده از نرم‌ افزارهای حسابداری

نرم‌ افزار حسابداری یک برنامه همه‌فن‌حریف در عرصه دانش و فن حسابداری است. این برنامه به حسابداران در ثبت و ایجاد گزارش معاملات مالی کمک می‌کند؛ گزارش‌هایی که منبع قابل اتکای مدیران و صاحبان کسب‌وکار برای تصمیم‌گیری در مورد فعالیت‌های جاری و آتی هستند.

نرم‌ افزار حسابداری انجام، فهم و تجزیه و تحلیل محاسبات حسابداری را آسان می‌کند. فضای کمتری از بخش و دفتر حسابداری برای نرم‌افزار مورد نیاز است؛ درحالی‌که بخش اعظمی از فعالیت و فضای بخش بایگانی را درون خود جا می‌دهد. این مساله همچنین باعث صرفه‌جویی در هزینه‌هایی مانند: هزینه اجاره دفتر و فضای مورد نیاز برای شرکت‌ها می‌شود. در ادامه با برخی از مزایای استفاده از نرم‌افزارهای حسابداری آشنا می‌شویم.

در هر زمان و هر مکان به داده‌های حسابداری دسترسی دارید

یکی از مزایای مهم نرم‌ افزار حسابداری ابری نسبت به هر سیستم حسابداری سنتی این است که نرم‌افزار حسابداری رایانه‌ای به شما امکان می‌دهد هر زمان که بخواهید و از هرکدام از دستگاه‌هایی که می‌خواهید به داده‌های خود دسترسی پیدا کنید. می‌توانید از طریق رایانه، لپ‌تاپ، تبلت یا تلفن همراه خود از نرم‌افزار حسابداری آنلاین استفاده کنید. تمام آن‌چه شما نیاز دارید یک دستگاه متصل به اینترنت و یک مرورگر یا برنامه تلفن همراه است.

شما با قابلیت می‌توانید به‌طور مستقیم با استفاده از تلفن همراه خود فاکتورها را ایجاد و ارسال کنید؛ یا فقط با چند کلیک، صورت‌ها و گزارش‌های مالی را ایجاد، مشاهده و دانلود یا آپلود کنید. همچنین نیازی نیست از حسابدار خود بخواهید که این اسناد را سه روز جلوتر آماده کند؛ کافی است وارد فضای سیستم عامل مورد نظر بشوید، به بخش گزارش‌های مالی بروید و صورت مالی مورد نیاز خود را دریافت و مشاهده کنید.

کار گروهی آسان‌تر با نرم‌ افزارهای حسابداری

در ابتدای ورود شیوه‌های اتوماسیون و استفاده از رایانه‌ها شما برای ایجاد تغییرات گسترده نیاز داشتید، صفحات ایجاد شده را روی یک USB دانلود کنید و به همکاران خود بدهید تا آن‌ها نیز بتوانند، صورت‌های مالی خود را به‌روز کنند. آن زمان‌ها گذشته است. با استفاده از نرم‌افزارهای حسابداری امروزی، تمامی کارمندان حسابداری در بخش‌های مختلف، به آخرین اطلاعات و به‌روزرسانی‌ها دسترسی دارند؛ بدون هیچگونه اتلاف وقت.

با استفاده از نرم‌ افزارهای حسابداری آنلاین، چندین کاربر می‌توانند روی داده‌های حسابداری یکسان به‌طور همزمان کار کنند، بدون این که مانع یکدیگر باشند. همچنین شما با استفاده از این نرم‌افزارها می‌توانید سطوح دسترسی مختلفی برای همکاران خود و مدیران شرکت یا سازمان ایجاد کنید. بنابراین قابلیت می‌توانید سطح دسترسی را با میزان اطلاعات و اسنادی که کاربر برای انجام وظایف خود به آن‌ها نیاز دارد، تنظیم و تعریف کنید.

صرفه‌جویی در زمان با اتوماسیون مدرن

استفاده از نرم‌ افزارهای حسابداری آنلاین یعنی پیوستن به شیوه مدرن اتوماسیون اداری. معمولا بخش اعظمی از کارهایی که یک حسابدار یا دفتردار انجام می‌دهد، کارهایی تکراری است؛ ایجاد فاکتور برای هر فروش، پیگیری معاملات و ایجاد ورودی‌ها و حساب‌های جدید، یادآوری پرداخت‌ها به مشتریان؛ تمامی این روندها به‌طور مداوم باید تکرار شوند، مگر اینکه شما از یک نرم‌افزار حسابداری استفاده کنید. نرم‌افزارهای حسابداری تمامی روندهای چرخه‌ای و تکراری را پوشش می‌دهند و به‌طور خودکار، تمامی این کارها انجام می‌شود؛ این یعنی یک صرفه‌جویی بی‌نظیر در وقت! کافی است بانک اطلاعاتی خود را با نرم‌افزار حسابداری ادغام کنید؛ آن وقت است که هر زمان پرداختی انجام شوند، فاکتورها به‌طور خودکار ایجاد می‌شوند، ورودی‌های لازم تعریف می‌شوند و حتی می‌توانید در زمان‌های معین، گزارش مالی دریافت کنید

کاغذبازی را کاهش می‌دهد

در عصر فناوری دیگر هیچکس دوست ندارد سروکارش به راهروهای ادارات و کاغذبازی‌های اداری بیفتد. پرداختن به کارهای اداری بسیار وقت‌گیر و هزینه‌بر است. چرا وقتی می‌توانید با یک کلیک یک کپی ایجاد کنیم، سراغ دستگاه فتوکپی برویم؟ و چرا وقتی با یک کلیک، یک فاکتور صادر می‌شود، این کار را به‌صورت دستی انجام دهیم؟

حسابداران در این شیوه می‌توانند فاکتورها به‌طور مستقیم از طریق نرم‌افزار برای مشتریان خود ایجاد و ارسال کنند. این امر باعث کاهش هزینه‌ها و زمان در شیوه چاپ و ارسال دستی و غیر آنلاین فاکتورها می‌شود و روند پرداخت را نیز سرعت می‌بخشد.

دقت بیشتر در روندهای حسابداری

با استفاده از نرم افزار حسابداری آنلاین می‌توانید با بیشتر خطاهای معمول حسابداری خداحافظی کنید. نرم‌افزار حسابداری آنلاین اطمینان حاصل می‌کند که هربار، اسناد و سوابق حسابداری شما به صورت مناسب و دقیق، طبقه‌بندی شده و نظم یافته‌اند.

به خاطر بیاورید زمانی را که مجبور بودید برای اختلاف‌ها و مشکلات در ترازنامه، ساعت‌ها بین مدارک و اسناد مالی جستجو کنید! دیگر به این کار نیازی نیست. هنگام استفاده از نرم افزار حسابداری، اگر اطلاعات ورودی و اسناد جدید، هماهنگی و توازن نداشته باشند، سیستم بلافاصله به شما اطلاع می‌دهد و خطای احتمالی را برجسته می‌کند. به این ترتیب حتی قبل از مرتکب شدن خطا به شما هشدار داده می شود.

در مورد به‌روزرسانی اطلاعات، فرم‌ها و صورت‌های مالی نیز وضع بر همین منوال است. در گذشته ادغام تغییرات ایجاد شده در دو پرونده، کاری زمان‌بر و سخت بود. ولی با استفاده از این نرم‌افزارها به‌روزرسانی و همگام‌سازی اطلاعات و روندها به‌طور مداوم و خودکار انجام می‌شود.

در مجموع می‌توان گفت که استفاده از نرم‌افزار حسابداری آنلاین باعث سازماندهی صحیح و دقیق سوابق حسابداری شما می‌شود. به‌همین ترتیب، گزارش‌های مالی شما دقیق‌تر خواهد بود و مدیران نیز قادر به تصمیم‌گیری سریع‌تر و اولویت‌بندی دقیق‌تر هستند.

ویژگی‌های نرم‌ افزارهای حسابداری و تعیین قیمت آنها

ویژگی‌های نرم‌ افزارهای حسابداری و تعیین قیمت آنها

نرم‌ افزارهای حسابداری دارای ویژگی‌های متعددی هستند. اما باید توجه داشته باشیم که کیفیت و سطح این ویژگی‌ها می‌تواند عاملی مهم در تعیین قیمت نرم افزار های حسابداری باشد. برای مثال ایمنی داده‌های مالی، یکی از ویژگی‌های انواع نرم‌افزارهای حسابداری است؛ اما این که نرم‌افزار مورد نظر این ایمنی با چه روشی و با استفاده از چه سیستم، راهکارها و ابزارهای تامین می‌کند، می‌تواند روی قیمت نرم‌افزار تاثیرگذار باشد.

تعداد فاکتورهای پیش‌فرض، نوع و سبک رابط کاربری، امکان شخصی‌سازی یا سفارشی کردن روندها و اسناد نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت برنامه حسابداری است. در ادامه با برخی از ویژگی‌های نرم‌افزارهای حسابداری آشنا می‌شویم.

بهبود امنیت حسابداری

پیش از ظهور فناوری نرم‌ افزارهای حسابداری آنلاین، حسابداران باید ‌به‌طور مداوم از داده‌های حسابداری، نسخه پشتیبان تهیه می‌کردند. سپس تمامی نسخه‌های پشتیبان سیستم‌ها و رایانه‌ها روی یک هارد دیسک ذخیره می‌شد؛ و همانطور که می‌دانید، هارد دیسک‌ها سخت‌افزارهایی ظریف و حساس هستند و هر آن ممکن بود، داده‌ها از بین بروند، پاک بشوند و یا آسیب ببینند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های نرم‌افزارهای حسابداری این است که تمامی داده‌های حسابداری شما به‌طور ایمن از طریق این نرم‌افراها روی فضای ابری قرار می‌گیرند. این یعنی؛ داده‌های شما تحت لایه‌هایی از الگوریتم‌های رمزنگاری پیشرفته قرار گرفته‌اند و از این رو این شیوه بسیار ایمن‌تر از نگهداری داده‌ها در دفاتر حسابداری و قفسه‌های دفتر است. همچنین داده‌های شما همواره در حال به‌روزرسانی هستند؛ یعنی نه تنها از ایمنی بیشتر برخودار هستند بلکه به‌روزتر هم هستند.

ایجاد و ارسال آسان انواع فاکتور

ایجاد فاکتور یکی از مهم‌ترین وظایف حسابداران است. حسابداران در هر کسب‌وکاری که مشغول به فعالیت حسابداری باشند، باید به انواع فاکتورها مسلط باشند و انواع فاکتورها را نیز در دسترس خود قرار دهند. پیشتر حسابداران با استفاده از نرم‌افزار اکسل و حتی به‌صورت دستی، چاپی یا با استفاده از پرینتر، فاکتور ایجاد می‌کردند و این روند، عموما زمان مشخصی از کار حسابدار را به خود اختصاص می‌داد.

اگر در کسب‌وکاری فعالیت کنید که به ایجاد 5 تا 10 فاکتور در ماه نیاز دارد، مشکل چندان بزرگی پیش روی شما نیست؛ ولی وقتی این تعداد به 100 یا 1000 فاکتور در ماه افزایش می‌یابد، با یک مشکل جدی روبرو هستید.

با استفاده از نرم‌ افزار حسابداری ابری می‌توانید در عرض چند ثانیه با استفاده از یکی از الگوهای پیش‌ساخته و مفروض، یک فاکتور حرفه‌ای برای کسب‌وکار خود ایجاد و صادر کنید. همچنین می‌توانید الگوی فاکتور مورد نظر خود را بسازید، آن را سفارشی کنید و تغییرات مورد نظر خود را در همه فاکتورها اعمال کنید.

می‌خواهید یک فاکتور تکرار شونده ایجاد کنید؟ فقط با چند کلیک قادر به انجام این کار هستید و می‌توانید یک فاکتور یکبار مصرف را به یک فاکتور الگو و تکرار شونده تبدیل کنید. وقتی فاکتوری ایجاد کردید می‌توانید آن را به‌طور مستقیم ارسال کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که ایمیل مشتری را وارد و گزینه ارسال را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید در صورت تاخیر در پرداخت، برای آن‌ها پیغام یادآوری پرداخت ارسال کنید.

رعایت موارد مالیاتی

یکی از ویژگی‌های نرم‌ افزارهای حسابداری کمک به رعایت قوانین مالیاتی و پرداخت به‌موقع مالیات است. این ویژگی برای شرکت‌ها، سازمان و کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ بسیار اهمیت دارد؛ زیرا ممکن است با تاخیر و ارسال اطلاعات اشتباه، با جریمه‌های مالیاتی روبرو شوید.

با داشتن سوابق حسابداری دقیق و صورت‌ها و گزارش‌های به‌روز در نرم‌افزارهای حسابداری، جمع‌آوری اسناد و اطلاعات مورد نیاز برای تشکیل پرونده‌های مالیاتی به‌راحتی انجام می‌شود. علاوه بر این، برخی از این نرم‌افزارها قوانین مالیاتی را در خود گردآوری کرده‌اند و شما به جای نگرانی در مورد موارد مالیاتی، می‌توانید بر راه‌های رشد و توسعه کسب‌وکار خود تمرکز کنید.

در برخی از انواع این کسب‌وکار حتی برای انجام معاملات بازرگانی بین‌المللی، قوانین جامع مالیات در کشورها گردآوری شده است. کافی است کشور مورد نظر و اطلاعات کسب‌وکار خود را وارد کنید، تا براساس قوانین محلی مالیات، این قوانین به‌طور خودکار بر روی فاکتورها و دیگر اسناد مالی، اعمال شوند.

ویژگی‌های دیگر

برای فروش نرم افزار حسابداری باید ویژگی‌های گوناگون نرم افزار را به مشتری گفت. بی‌شک برخی از این ویژگی‌ها از نوع ویژگی‌های اختصاصی و امکانات و ابزارهای ویژه نرم‌افزارهای مختلف هستند. اما برخی از این ویژگی‌ها از نوع ویژگی‌های بارز و حداقلی هستند که هر نرم‌افزار حسابداری آنلاین باید از آن‌ها برخوردار باشد. با این ویژگی‌ها آشنا می‌شویم:

 • مدیریت حساب‌های دریافتی
 • مدیریت حساب‌های قابل پرداخت
 • ایجاد صورت‌حساب خودکار
 • مدیریت موجودی و ردیابی موارد هزینه
 • رابط کاربری که اطلاعات حسابداری را خلاصه و قابل درک می‌سازد
 • پشتیبانی از چندین ارز
 • پیگیری سفارش‌ها
 • محاسبه و انطباق خودکار مالیات
 • سازگاری آسان با حساب‌های بانکی

چالش‌های استفاده از نرم‌ افزارهای حسابداری

استفاده از نرم‌افزارهای حسابداری مزایای بسیاری برای شرکت‌ها و کسب‌وکارها دارد، اما تطبیق روندهای سنتی با روش مدرن و آنلاین در ابتدا کارکنان را با مشکلاتی مواجه می‌کند که از آن‌ها با عنوان چالش‌‌های استفاده از نرم‌ افزارهای حسابداری یاد می شود.

آیا خرید نرم‌ افزار حسابداری به‌صرفه است؟

آیا خرید نرم‌ افزار حسابداری به‌صرفه است؟

در زمان آگاهی از قیمت برنامه حسابداری ممکن است از خود بپرسید، پرداخت این مبلغ، چطور می‌تواند باعث کاهش هزینه‌های شرکت یا کسب‌وکار شود. برای درک این موضوع به سراغ داده‌های داده‌های آماری شرکت‌های بین‌المللی حسابداری می‌رویم.

براساس این داده‌ها، با استفاده از نرم‌افزار حسابداری آنلاین، به‌طور متوسط حدود 300 ساعت در سال در عملکرد کارکنان شرکت‌ها صرفه‌جویی می‌شود؛ و با توجه به هزینه‌های نرم‌افزار و پشتیبانی از آن، این سیستم دست کم 10 برابر هزینه‌های خود، برای شرکت یا  سازمان صرفه‌جویی در هزینه ایجاد می‌کند. پیشگیری از خطاهای دردسرساز و پرهزینه در روندهای حسابداری و بی‌نیازی از چاپ و پرینت بسیاری از اسناد را نیز می‌توانید به این محاسبات بیافزایید.

قیمت نرم افزار حسابداری با توجه به اندازه و نوع کسب‌وکار

یکی از موارد بسیار مهم در زمان طراحی نرم‌افزار این است که این نرم‌افزار قرار است، چه روندهایی را پوشش دهد. این مساله با توجه به عواملی چون: نوع کسب‌وکار، نوع حسابداری مورد نیاز در آن کسب‌وکار، انواع روندهای حسابداری مورد نیاز در آن کسب‌وکار، انواع اسناد مالی، فاکتورها، قراردادها، صورت‌حساب‌ها، ترازنامه و گزارش‌های مالی مورد نیاز و اندازه کسب‌وکار مورد نظر تعیین می‌شود.

برای مثال: تعداد و پیچیدگی روندهای حسابداری فروشگاهی بسیار کمتر از روندهای حسابداری یک شرکت تولیدی یا شرکت پیمانکاری است. همچنین روندهای موجود در یک سیستم حسابداری صنفی بسیار کمتر از روندهای موجود در یک سیستم حسابداری بازرگانی یا دولتی است. بنابراین این نرم‌افزارها را می‌توان متناسب با اندازه کسب‌وکارها و نوع سیستم حسابداری مورد نیاز برای آن‌ها طراحی، تولید و عرضه کرد. قیمت سیستم حسابداری نیز بسیار متاثر از کاربرد آنهاست.

یکی از مزایای استفاده از نرم‌افزارهای حسابداری شرکت محک، تولید و عرضه انواع نرم‌افزارهای حسابداری با در نظر گرفتن اندازه و میزان توسعه کسب‌وکار مورد نظر است. زیرا برای مثال یک کارگاه تولیدی کوچک نیازی نخواهد داشت، یک نرم‌افزار حسابداری تولیدی را در سطحی تهیه کند که مناسب یک کارخانه بسیار بزرگ است. بنابراین هزینه کمتری را برای نرم‌افزار حسابداری خواهد پرداخت. با انواع نرم‌افزارهای حسابداری با توجه به اندازه مجموعه کسب‌وکار آشنا می‌شویم.

نرم‌ افزار حسابداری برای سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ

سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ عموما به نرم‌افزار حسابداری ابری و جامعی نیاز دارند که از طریق آن بتوانند تمامی روندهای مالی و حسابداری خود را پوشش دهند. میزان ارتباطات این سازمان‌ها با بانک‌ها و موسسات مالی و تجاری بالا است و رعایت موارد مالیاتی برای آن‌ها بسیار اهمیت دارد.

نرم‌ افزار حسابداری برای شرکت‌های متوسط و کوچک

شرکت‌های تولیدی، خدماتی، بازرگانی و پیمانکاری با اندازه متوسط و کوچک همچنان نیازمند نرم‌افزارهای حسابداری با قابلیت‌ها و امکانات بسیار هستند. زیرا در این شرکت‌ها ماندگاری و توسعه حرف اول را می‌زند. همچنین انواع قراردادها در این شرکت‌ها نیازمند انواع اسناد و روندهای حسابداری است.

نرم‌ افزار حسابداری برای کسب‌وکارها و اصناف

اصناف و کسب‌وکارهای مختلف عموما روندهای حسابداری محدود اما متفاوتی دارند. خرده‌فروشی‌ها، هایپرمارکت‌ها، سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای و سوپرمارکت‌های بزرگ را می‌توان در یک رده قرار داد و نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی مناسب این نوع از کسب‌وکار است. شرکت محک همچنین برای انواع گوناگونی از کسب‌وکارها، مانند: صنف لوازم‌التحریر، فروش موبایل و لوازم جانبی، فروش رایانه و سخت‌افزار و نرم‌افزارهای رایانه‌ای و دیگر کسب‌وکارها اقدام به تولید نرم‌افزارهای اختصاصی کرده است.

نرم‌ افزار حسابداری برای اشخاص

روندهای حسابداری شخصی در پایین‌ترین سطح از نیازمندی به اسناد و روندهای حسابداری قرار دارند. کنترل موارد درآمد و هزینه، موعد و مبلغ چک‌ها و قسط‌ها و مواردی چون پس‌انداز، از روندهای این مجموعه به شمار می‌آید. نرم‌افزار کیف پول محک یکی از بهترین گزینه‌ها برای این سطح از محاسبات و روندهای حسابداری است.

چگونگی و هزینه طراحی نرم افزار های حسابداری موجود در بازار

طراحی و ایجاد یک نرم‌ افزار حسابداری کاری پیچیده، تخصصی و در عین حال جذاب است. ساخت نرم‌افزارهای حسابداری کاربردی کاری آسان نیست و به مهندسان خبره نرم‌افزار و برنامه‌نویسان باتجربه نیاز دارد. همچنین این افراد باید با روندها و اسناد در انواع گوناگون آشنایی داشته باشند تا بتوانند نرم‌افزاری متناسب با این روندها طراحی و تولید کنند.

شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد.  معرفی بهترین نرم افزارهای حسابداری موبایل برای آیفون

قیمت طراحی یک نرم‌افزار حسابداری به عواملی چون فناوری‌های به‌کار رفته، کاربردهای نرم‌افزار مورد نظر، وسعت کسب‌وکاری که نرم‌افزار در آن کاربرد دارد، روندهای حسابداری که باید پوشش دهد و زمان  مورد نیاز برای ساخت نرم‌افزار بستگی دارد.

طراحان نرم‌افزارهای حسابداری از انواع گوناگونی از ابزارها و نرم‌افزارها برای طراحی نرم‌افزار مورد نیاز خود استفاده می‌کنند. برخی از این نرم‌افزارها و ابزارها عبارتند از: سی‌شارپ، اکسل، اکسز و فناوری‌هایی چون: Microsoft Visual Studio، Stimulsoft Reports، SqlServer، Try Catch، Install Sheild، DataGridview و WinCHM.Pro.v5.

نرم‌ افزارهای حسابداری را می‌توان به‌طور اختصاصی برای سیستم عامل‌های تلفن همراه نیز طراحی کرد. البته اپلیکیشن‌های حسابداری تلفن همراه به اندازه نرم‌افزارهای حسابداری رایانه‌ای امکانات ندارند؛ زیرا برای کسب‌وکارهای بزرگ و روندهای حسابداری پیچیده ایجاد نمی‌شوند. اما می‌توان از آن‌ها برای مدیریت حساب‌های شخصی استفاده کرد. نرم‌افزار حسابداری کیف پول محک از جمله این اپلیکیشن‌ها است.

امکانات و قیمت نرم افزار حسابداری شرکتی

نرم‌ افزار حسابداری شرکتی نوعی نرم‌ افزار حسابداری است که تمامی امور حسابداری انواع شرکت‌ها را پوشش می‌دهد. امکانات، سطح و قیمت این نرم‌افزار‌ها در نرم‌افزارهای تولیدی شرکت‌های گوناگون متفاوت است. امکان آماده‌سازی حساب نهایی، تجزیه و تحلیل نتایج مالی، حسابداری رویدادهای مالی مانند: ایجاد و طبقه‌بندی اسناد مثبته، ادغام نتایج و روندها، ترازنامه و گزارش‌های مالی از جمله امکانات این نرم‌افزارها است. در ادامه با سطوح، امکانات و قیمت برنامه حسابداری شرکتی محک آشنا می‌شویم.

امکانات نرم‌ افزار حسابداری شرکتی محک

گروه نرم‌افزاری محک برای سهولت بخشیدن و تسریع روندهای حسابداری در شرکت‌ها گروهی از نرم‌افزارها را با عنوان نرم‌افزارهای حسابداری شرکتی محک طراحی و تولید کرده است. این نرم‌افزارها در دو سطح تجاری برای شرکت‌های بزرگ و عمومی برای شرکت‌های متوسط و کوچک ارائه شده‌اند. برخی از امکانات سطح عمومی این نرم‌افزار عبارتند از:

 • عملیات خرید، فروش و صدور پیش‌فاکتور
 • عملیات دریافت و پرداخت
 • عملیات مربوط به صندوق، چک و بانک
 • عملیات هزینه و درآمد
 • تعریف کدهای حسابداری
 • ثبت سند افتتاحیه و اختتامیه دستی و خودکار
 • ثبت سند حسابداری دستی
 • طبقه‌بندی و تجمیع اسناد
 • گزارشات موجودی کالا و کاردکس
 • فاکتور برگشت ار فروش و خرید کالا
 • محاسبه سود و زیان
 • تنظیم ترازنامه
 • تنظیم تراز آزمایشی دو، چهار و شش‌ستونی
 • دفاتر روزنامه کل، معین و تفضیلی
 • صدور  و چاپ فاکتور
 • تعریف دسته‌چک‌ها
 • یادآوری موعد چک‌ها، پرداخت‌ها، یادداشت‌های تاریخ‌دار و تاریخ‌های تولد
 • ایجاد گزارشات نموداری
 • تعریف چندین صندوق

سطح تجاری برنامه حسابداری شرکتی محک دارای امکانات و ابزارهای بیشتر است؛ زیرا باید بتواند روندهای متنوع حسابداری در شرکت‌های بزرگ بازرگانی، پیمانکاری و خدماتی را پوشش دهد. برخی از امکانات سطوح تجاری نرم‌افزار حسابداری شرکتی محک عبارتند از:

 • امکان تعریف چندین انبار
 • محاسبه مالیات بر ارزش افزوده
 • محاسبه گردش حساب اشخاص
 • محاسبه موجودی ريالی و کاردکس
 • محاسبه گردش صندوق
 • امکان مدیریت کدهای حسابداری و تعیین و تخصیص کدها برای رویدادهای متنوع ثبتی
 • ثبت گروهی اسناد حسابداری
 • خروجی فایل گزارش خرید و فروش فصلی برای اداره مالیات
 • ایجاد گزارشات تحت موبایل
 • تعریف کاربران مختلف و تعیین سطوح دسترسی
 • ثبت ویزیتوری و ایجاد گزارشات ویزیتوری
 • ایجاد سند افتتاحیه و اختتامیه
 • امکان تنظیم گزارشات سود و زیان و ترازنامه به صورت سفارشی
 • ثبت شرکای تجاری و سهام‌داران
 • نمایش میزان سهم هر سهام‌دار از سود و سرمایه
 • امکان بستن سال مالی در تاریخ‌های گذشته
 • انجام عملیات انبارگردانی
 • امکان تعیین مراکز هزینه در عملیات‌های مختلف
 • ثبت قراردادهای کار و انواع حکم‌های کارگزینی
 • خروجی دیسکت مورد تایید برای بیمه، دارایی و بانک‌های مختلف

قیمت نرم افزار حسابداری شرکتی محک

برای خرید نرم‌افزار حسابداری شرکت محک می‌توانید فهرست کامل جزئیات، امکانات و افزونه‌های قابل نصب بر روی هر یک از این نرم‌افزارها را در سایت گروه نرم‌افزاری محک مشاهده کنید. قیمت انواع نرم‌افزارهای حسابداری شرکتی محک عبارت است از:

 • سطح یک از سری عمومی: ۸۸۷,۰۰۰ تومان
 • سطح دو از سری عمومی: ۱,۳۸۷,۰۰۰ تومان
 • سطح سه از سری عمومی: ۱,۶۸۷,۰۰۰ تومان
 • سطح یک از سری تجاری: ۲,۲۳۷,۰۰۰ تومان
 • سطح دو از سری تجاری: ۳,۶۳۷,۰۰۰ تومان
 • سطح سه از سری تجاری: ۴,۶۸۷,۰۰۰ تومان
 • سطح چهار از سری تجاری: ۵,۸۳۷,۰۰۰ تومان

امکانات و قیمت نرم افزار حسابداری تولیدی

واحدهای صنعتی و تولیدی مانند: کارخانجات، شرکت‌های تولیدی و کارگاه‌های بزرگ و کوچک با استفاده از روش‌های دانش و فن حسابداری تولیدی، امور مالی و روندهای کسب‌وکار خود را پوشش می‌دهند. امور حسابداری تولیدی یکی از پیچیده‌ترین و حساس‌ترین امور مالی در میان فعالیت‌های اقتصادی است؛ از این‌رو این واحدها برای مدیریت فرآیندهای مالی و کاری خود از نرم‌افزارهای حسابداری تولیدی استفاده می‎کنند.

نرم‌افزارهای حسابداری تولیدی به‌طور کلی به‌منظور رفع نیازهای حسابداران واحدهای تولیدی و صنعتی و خودکارسازی و پوشش دادن وظایفی چون: امور انبارداری و عملیات انبارگردانی، امور انتقال کالاها و مواد اولیه بین انبارها و بین واحدها و بخش‌های روند تولید، ارزیابی میزان موجودی کالا، ردیابی کالا در مراحل تولید، تعیین قیمت محصول نهایی، گزارش‌گیری و ارسال گزارشات لازم برای مدیران طراحی و تولید می‌شوند. قیمت این نرم‌افزارها همواره بستگی به امکانات آن‌ها دارد.

امکانات نرم‌ افزار حسابداری تولیدی محک

نرم‌افزار حسابداری تولیدی محک یکی از دقیق‌ترین و پیشرفته‌ترین نرم‌افزارهای حسابداری تولیدی در ایران است. این نرم‌افزار در سطوج مختلفی طراحی شده و سیستم‌ها، روندها و فرآیندهای گوناگونی از تولید و حسابداری تولیدی را پوشش می‌دهد. عملیات بازرگانی، عملیات خزانه‌داری، سیستم حقوق و دستمزد، انبارداری تکمیلی، حسابداری مالی، عملیات تولید، سیستم دارایی ثابت، تولید چند مرحله‌ای و اتوماسیون اداری از جمله آن‌ها است. برخی از امکانات ارائه شده در سطوح مختلف این نرم‌افزار به این شرح است:

 • امکان تعریف فرمول‌های تولید
 • امکان ثبت هزینه‌های مستقیم و غیر مستقیم تولید
 • محاسبه بهای تمام شده کالای تولیدی
 • امکان ثبت تولید؛ همزمان با ثبت فروش
 • تعریف چندین انبار
 • صدور حواله بین انبار
 • ایجاد گزارش موجودی انبار و کاردکس هر انبار
 • تنظیم ترازنامه
 • تعریف کاربران با سطوح دسترسی به اطلاعات
 • امکان ثبت اطلاعات شرکای تجاری و سهامداران
 • نمایش میزان سهم هر سهام‌دار از سود و سرمایه
 • سیستم مدیریت چاپ‌ها
 • ثبت تاریخ انقضا کالا
 • امکان ثبت رسید و حواله انبار برای ورود و خروج موجودی کالا
 • انجام عملیات انبارگردانی
 • امکان ثبت حواله و رسید انبار برای شخص و در قالب هزینه، درآمد و کدهای حسابداری
 • تهیه گزارش میزان کالاهای سفارشی و تحویلی و باقیمانده از سفارشات
 • تعیین مراکز هزینه
 • امکان تعیین سود و زیان برای هر مرکز هزینه به طور مجزا به عنوان یک پروژه
 • ایجاد گزارش‌های مختلف در بخش حسابداری از مراکز هزینه‌ها به عنوان پروژه
 • دفاتر روزنامه کل، معین و تفضیلی
 • محاسبه و صدور فیش حقوقی کارمندان
 • محاسبه بیمه و مالیات به صورت خودکار
 • امکان ثبت اقساط کارمندی در کسورات فیش حقوقی
 • امکان ثبت حضور، غیاب، مرخصی و ماموریت‌های ساده به صورت دستی
 • قابلیت اتصال به دستگاه‌های ساعت حضور و غیاب
 • ثبت اموال، ماشین‌آلات و تجهیزات با اطلاعات دقیق برای هر دارایی
 • ثبت هزینه‌های مربوط به تعمیرات و نگهداری انواع تجهیزات
 • محاسبه خودکار استهلاکات به روش‌های مستقیم، نزولی و مجموع سنوات
 • امکان جستجو و گرفتن گزارش از بایگانی‌های انجام شده
 • امکان ثبت شماره اندیکاتور و طبقه‌بندی نامه‌ها
 • اتصال به بایگانی اسناد برای بایگانی کردن نامه

قیمت نرم افزار حسابداری تولیدی محک

نرم‌افزار حسابداری تولیدی محک در دو سری تجاری برای کارخانجات و شرکت‌های تولیدی بزرگ و سری عمومی برای کارگاه‌ها و شرکت‌های تولیدی متوسط و کوچک طراحی و تولید شده‌ است. برای آگاهی از جزئیات امکانات هریک از انواع این نرم‌افزار می‌توانید از لینک مقابل هرکدام در سایت گروه نرم‌افزاری محک استفاده کنید. قیمت این انواع نرم‌افزار عبارت است از:

 • سطح یک از سری عمومی: ۹۸۷,۰۰۰ تومان
 • سطح دو از سری عمومی: ۱,۵۳۷,۰۰۰ تومان
 • سطح سه از سری عمومی: ۱,۸۸۷,۰۰۰ تومان
 • سطح یک از سری تجاری: ۲,۶۳۷,۰۰۰ تومان
 • سطح دو از سری تجاری: ۳,۴۸۷,۰۰۰ تومان
 • سطح سه از سری تجاری: ۴,۵۸۷,۰۰۰ تومان
 • سطح چهار از سری تجاری: ۶,۲۳۷,۰۰۰ تومان
 • سطح پنج از سری تجاری: ۶,۹۸۷,۰۰۰ تومان

امکانات و قیمت نرم افزار حسابداری فروشگاهی

برای مغازه‌ها و فروشگاه‌هایی که تراکنش مالی زیادی در طول روز دارند، داشتن یک نرم‌افزار حسابداری باعث خودکارسازی و سرعت بخشیدن به امور مالی می‌شود. نرم افزار حسابداری فروشگاهی باید دارای یک رابط کاربری ساده باشد تا تمامی فروشندگان بتوانند در مدت زمانی کوتاه کار با آن را بیاموزند. این نرم‌افزار همچنین باید بتواند اطلاعات ابزارهایی چون بارکدخوان، ترازوی دیجیتالی و کارت‌خوان را جمع‌آوری و طبقه‌بندی و مدیریت کند.

امکانات نرم‌ افزار حسابداری فروشگاهی محک

گروه نرم‌افزاری محک برای انواع فروشگاه‌های بزرگ و کوچک، نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی محک را تولید کرده است. این نرم‌افزار مناسب تمامی واحدهای کسب‌وکار است که به مدیریت امور انبار، خرید، فروش و هزینه‌هایی مانند: حمل‌ونقل و تراکنش‌های مالی نیاز دارند. برخی از امکانات سطوح مختلف این نرم‌افزار عبارتند از:

 • مدیریت عملیات خرید، فروش و صدور پیش‌فاکتور
 • امکان اتصال به دستگاه‌های کارت‌خوان
 • انجام عملیات هزینه و درآمد
 • صدور سند برگشت از فروش کالا
 • محاسبه سود و زیان
 • چاپ فیش خواباندن پای حساب چک
 • یادآوری موعد چک‌ها
 • خروجی با فرمت‌های اکسل، ورد، JPEG و PDF
 • گزارش‌های تحت موبایل
 • ثبت کالاهای کسری و اضافه
 • تعریف یک انبار و تعریف یک یا چند صندوق
 • محاسبه مالیات بر ارزش افزوده
 • فروش بارکدی
 • منوی فروش؛ مناسب برای رستوران‌ها و فست‌فودها
 • امکان ثبت خرید و فروش با دستگاه بارکدخوان، بدون استفاده از کیبورد
 • قابلیت اتصال به ترازو
 • ثبت جزئیات کالا از هر نظر

قیمت نرم افزار حسابداری فروشگاهی محک

نرم‌افزار حسابداری فروشگاهی محک در دو سری تجاری برای فروشگاه‌های بزرگ و سری عمومی برای فروشگاه‌های کوچک تولید می‌شود. هر یک از این دو گروه نیز براساس میزان امکانات دارای چندین سطح هستند. قیمت نرم افزار های حسابداری عبارت است از:

 • سطح یک از سری عمومی: ۵۳۷,۰۰۰ تومان
 • سطح دو از سری عمومی: ۹۸۷,۰۰۰ تومان
 • سطح سه از سری عمومی: ۱,۲۸۷,۰۰۰ تومان
 • سطح یک از سری تجاری: ۱,۶۸۷,۰۰۰ تومان
 • سطح دو از سری تجاری: ۲,۴۸۷,۰۰۰ تومان
 • سطح سه از سری تجاری: ۳,۷۸۷,۰۰۰ تومان
 • سطح چهار از سری تجاری: ۴,۲۸۷,۰۰۰ تومان

صندوق مکانیزه فروش محک

صندوق مکانیزه فروش محک یک سامانه الکترونیکی متشکل از سخت‌افزار و نرم‌افزار حسابداری است. این سامانه دارای یک رایانه رومیزی با نمایشگر بزرگ لمسی است که بر روی پیشخوان قرار می‌گیرد. بدین ترتیب فروشندگان می‌توانند با استفاده از منوهای نرم‌افزار این صندوق، کارهایی چون: ثبت خرید، محسابه خودکار هزینه و صدور فیش را انجام دهند. این سامانه همچنین به‌صورت خودکار، کالای خریداری شده از موجودی کالا کسر می‌کند.

در حال حاضر استفاده از صندوق مکانیزه فروش برای برخی فروشگاه‌ها و اصناف از سوی وزارت اقتصاد و دارایی اجباری اعلام شده است و صندوق مکانیزه فروش محک یکی از مدرن‌ترین و کارا ترین انواع صندوق فروشگاهی به‌شمار می‌آید. اصنافی که ملزم به استفاده از این صندوق هستند عبارتند از:

 • سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر
 • فروشندگان آهن‌آلات
 • فروشندگان لوازم صوتی و تصویری
 • فروشندگان انواع رایانه و قطعات سخت‌افزاری
 • فروشندگان ماشین‌های اداری و لوازم و قطعات و تجهیزات مربوط به آن‌ها
 • فروشندگان لوازم خانگی
 • هتل‌ها
 • هتل‌آپارتمان‌ها

امکانات، انواع و قیمت نرم‌ افزارهای حسابداری صنفی و مشاغل

کسب‌وکارهای مختلف روندهای مالی و نیازهای مدیریتی متفاوتی دارند. از این‌رو طراحان نرم‌افزارهای حسابداری اقدام به طراحی و تولید نرم‌افزارهایی اختصاصی متناسب با نیازها و دغدغه‌های مشاغل گوناگون کرده‌اند. به‌همین دلیل، امروزه صاحبان مشاغل مختلف می‌توانند به‌راحتی با استفاده از این نرم‌افزارهای اختصاصی، روندهای مدیریتی و حسابداری کسب‌وکار خود را خودکارسازی کنند. یکی از موارد مهم در تهیه این نرم‌افزارها برخورداری از رابط کاربری ساده است تا نیازی به آموزش کارکنان برای استفاده از این نرم‌افزارها نباشد. نکته دیگر هوشمندسازی و خودکارسازی امور تکراری است. برای مثال در این نرم‌افزارها بعد از ثبت یک رویداد مالی مانند فروش، تمامی عملیات‌های کاهش موجودی انبار، افزایش حساب بدهکاران یا صندوق و بانک، افزایش فروش، گزارش‌های حسابداری و مدیریتی مانند: دفاتر روزنامه و معین و سود حاصل از فروش، به‌صورت خودکار ثبت می‌شوند.

انواع نرم‌افزارهای صنفی و مشاغل محک

گروه نرم‌افزاری محک برای صاحبان انواع کسب‌وکار نرم‌افزارهایی اختصاصی تولید کرده است که به صورت تخصصی نیازهای حسابداری مشاغل گوناگون را تامین می‌کنند. شرکت محک در این زمینه دارای یکی از متنوع‌ترین گروه‌های نرم‌افزاری است. نرم‌افزارهای تولیدی این شرکت در زمینه مشاغل مختلف عبارتند از:

 • نرم‌افزار حسابداری پوشاک محک
 • نرم‌افزار حسابداری لوازم‌التحریر محک
 • نرم‌افزار حسابداری آجیل و خشکبار محک
 • نرم‌افزار حسابداری صنف میوه و تره‌بار محک
 • نرم‌افزار حسابداری لوازم آرایشی و بهداشتی محک
 • نرم‌افزار حسابداری صنف سوپرمارکت و هایپرمارکت محک
 • نرم‌افزار حسابداری صنف فروشندگان موبایل و لوازم جانبی موبایل محک
 • نرم‌افزار حسابداری صنف کامپیوتر و لوازم جانبی سخت‌افزار و نرم‌افزار محک

قیمت نرم‌ افزارهای صنفی و مشاغل محک

نرم‌افزارهای صنفی و مشاغل محک دارای انواع گوناگونی هستند که برای اطلاع از قیمت آن‌ها می‌توانید در بخش نرم‌افزارهای صنفی به لینک هرکدام از این نرم‌افزارها دسترسی پیدا کنید و قیمت آن‌ها را بررسی کنید. برای نمونه قیمت سطوح مختلف نرم‌افزار حسابداری رستوران محک را مرور می‌کنیم:

 • سطح یک: ۸۶۴,۰۰۰ تومان
 • سطح دوم: ۱,۰۶۴,۰۰۰ تومان
 • سطح سه: ۲,۰۶۴,۰۰۰ تومان
 • سطح چهار: ۳,۶۶۴,۰۰۰ تومان
 • سطح پنج: ۵,۰۶۴,۰۰۰ تومان

قیمت انواع نرم افزار حسابداری محک را می‌توانید درجدول زیر به صورت خلاصه ملاحظه نمایید:

نوع نرم افزارحداقل قیمت (تومان)حداکثر قیمت (تومان)
سری عمومی فروشگاهی۷۸۷.۰۰۰۱.۶۸۷.۰۰۰
سری تجاری فروشگاهی۵.۵۸۷.۰۰۰۲.۴۸۷.۰۰۰
سری عمومی شرکت خدماتی۱.۷۸۷.۰۰۰۲.۱۸۷.۰۰۰
سری تجاری شرکتی خدماتی۲.۸۸۷.۰۰۰۷.۳۸۷.۰۰۰
سری عمومی تولیدی۱.۲۸۷.۰۰۰۲.۴۸۷.۰۰۰
سری تجاری تولیدی۳.۳۸۷.۰۰۰۹.۴۸۷.۰۰۰
سری صنفی۴.۲۸۷.۰۰۰۱۹.۱۸۷.۰۰۰

امکانات و قیمت نرم افزار حسابداری شخصی

هرکدام از ما در زندگی شخصی، امور مالی خود را با روش‌هایی عموما سنتی مدیریت می‌کنیم. بعضی از ما امور مالی را در دفترچه‌ای یادداشت می‌کنیم و برخی دیگر فقط به حافظه می‌سپاریم. امروزه این روش‌ها منسوخ شده‌اند، زیرا بسیاری اوقات موارد مهمی چون: موعد چک‌ها، پرداخت قبوض، مالیات و اقساط را از یاد می‌بریم. از سوی دیگر بدون مدیریت بهینه امور مالی شخصی نمی‌توانیم هزینه‌ها را به‌درستی و با توجه به اولویت‌ها تخصیص بدهیم. نرم‌افزار حسابداری شخصی یک اپلیکیشن حسابداری تلفن همراه است که امکان مدیریت هزینه‌های زندگی را به بهترین شکل برای ما فراهم می‌کند.

امکانات نرم‌ افزار حسابداری شخصی محک

نرم‌افزار حسابداری شخصی محک یا اپلیکیشن کیف پول محک، نرم‌افزاری کاربردی است که می‌تواند شما را به اهداف مالی در زندگی فردی و خانوادگی برساند. شما با استفاده از این نرم‌افزار که رابط کاربری بسیار ساده و کاربردی دارد، می‌توانید با تخصیص انواع هزینه و ایجاد اولویت برای موارد هزینه، شرایط مناسب مالی را برای ایجاد پس‌انداز یا سرمایه‌گذاری ایجاد کنید. برخی از امکانات این نرم‌افزار عبارتند از:

 • امکان ثبت انواع هزینه
 • امکان یادآوری موعد پرداخت‌های چک و اقساط
 • امکان اولویت‌بندی هزینه‌ها
 • امکان دریافت پیامک از بانک‌ها در مواقع واریز و دریافت
 • امکان بودجه‌بندی برای موارد هزینه

قیمت نرم افزار حسابداری شخصی محک

نرم افزار حسابداری شخصی محک را می توانید با استفاده از لینک‌های راهنما در سایت گروه نرم‌افزاری محک یا با جستجو در اپلیکیشن‌های بازار، مایکت و ایران‌اپس به سادگی دانلود کنید. تمام هزینه مورد نیاز برای فعال‌سازی این نرم‌افزار فقط مبلغ ۱۰ هزار تومان است.

مدیریت بهینه امور حسابداری؛ با نرم‌ افزارهای حسابداری محک

گروه نرم‌افزاری محک یکی از شرکت‌های باسابقه و فعال در زمینه طراحی و تولید انواع نرم‌افزارهای مالی و مدیریتی است. این شرکت با ارائه راهکارهایی نوین در فن حسابداری برای کسب‌وکارهای گوناگون و بهره‌گیری از جدیدترین فناوری‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری توانسته است، به خودکارسازی و تسریع امور حسابداری و مدیریت مشاغل کمک کند.

نرم‌افزارهای محک دارای تنوع بسیاری هستند و می‌توانید نرم‌افزارهای مورد نیاز برای کسب‌وکار خود را در دسته‌بندی‌های نرم‌افزارهای حسابداری تولیدی، شرکتی، فروشگاهی، صنفی و شخصی پیدا و انتخاب کنید. امکان مشاوره آنلاین و تلفنی، امکان سفارش‌گیری آنلاین، ارائه بهترین قیمت‌ها با توجه به کارایی محصول و پشتیبانی سریع از خدمات گروه نرم‌افزاری محک برای مشتریان است.

منبع: Softwareadvice

با نشر این محتوا، جامعه وبلاگ محک را گسترش دهید

مهرداد توکلی

مهرداد توکلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مشاهده رایگان دمو نرم افزارحسابداری

مقالات حسابداری و کسب و کار را اینجا رایگان گوش دهید