دسته بندی: گوناگون

سرمایه فکری و اهمیت آن

سرمایه فکری چیست و چه اهمیتی دارد؟

زمان مطالعه این مقاله: 8 دقیقه امروزه، سرمایه فکری یکی از حیاتی ترین عواملی است که باعث توسعه و رقابت در سازمان‌ها می‌شود. سرمایه فکری ماهیت نامشهودی دارد و زمانی که نوبت به تعیین ارزش آن می‌رسد، به چالش کشیده می‌شود.

ادامه مطلب »
شرایط تبدیل سهامی خاص به عام

مازاد سرمایه چیست؟

زمان مطالعه این مقاله: 6 دقیقه مازاد سرمایه نشان دهنده سرمایه اضافی پرداخت شده بالاتر از ارزش اسمی است که سرمایه گذاران برای سهام یک شرکت می‌پردازند. برای سرمایه گذاران، حق العمل پرداختی روی سهام، هزینه سرمایه گذاری آن‌ها را تشکیل می‌دهد. مطالعه این مقاله برای شما سودمند خواهد بود.

ادامه مطلب »
چگونه از حملات فیشینگ در امان باشیم

حملات فیشینگ در حال افزایش است، چگونه در امان باشیم ؟

زمان مطالعه این مقاله: 7 دقیقه چگونه از حملات فیشینگ در امان باشیم ؟ شاهد افزایش حملات فیشینگ هستیم که هر روز پیچیده تر از قبل اتفاق می افتند. در این مقاله بهترین و بروز ترین راه های مقابله با این حملات را اشاره کرده ایم.

ادامه مطلب »
اپلیکیشن کشنده یا برنامه قاتل چیست

اپلیکیشن کشنده یا برنامه قاتل چیست؟

زمان مطالعه این مقاله: 7 دقیقه برنامه های کاربردی زیادی هستند که هر یک از ما به نوعی از آن‌ها استفاده می‌کنیم و شاید حتی به آن‌ها وابستگی پیدا کرده باشیم. شاید ندانید، اما اکثر این برنامه‌ها به اصطلاح کیلر اپ (Killer App) یا اپلیکیشن کشنده نام دارند. بیشتر با برنامه قاتل آشنا شوید.

ادامه مطلب »
ارزش دفتری چیست و چه تفاوتی با ارزش بازار

ارزش دفتری چیست و چه تفاوتی با ارزش بازار دارد؟

زمان مطالعه این مقاله: 7 دقیقه تمایز بین ارزش دفتری و مفاهیم مشابه مانند ارزش بازار و ارزش انتقالی برای سرمایه گذارانی که سعی در تعیین ارزش سهام یک شرکت دارند بسیار مهم است. با مفهوم ارزش دفتری و ارزش بازار و نحوه محاسبه آن‌ها آشنا شوید.

ادامه مطلب »