جستجو
Close this search box.

اعطای هدیه تبلیغاتی و آداب آن (به همراه فایل صوتی)

نوشته شده توسط محمد باقریان
زمان مطالعه این مقاله: 3 دقیقه

هدایای تبلیغاتی یکی از روش‌های جذب و حفظ مشتری است که باعث وفاداری مشتریان به شرکت و خدمات شما می‌شود. یکی از مهمترین وظایف کسب و کارها جلب توجه مشتریان است. شما باید بتوانید از طریق راه‌های اثر بخش و ماندگار نام شرکت خود را در ذهن مشتریان و مخاطبان خود حک کنید.

فهرست مطالب

در بازار امروزی اهمیت هدایای تبلیغاتی به قدری زیاد است که باید هرساله بودجه ای را برای این امر در نظر بگیرید. شما می‌توانید با ارائه هدیه تبلیغاتی خاص و خلاقانه، که باعث جلب توجه عموم شود فروش محصولات و خدمات خود را بالا ببرید.

The best time to grant promotional gifts محک طعم جدیدی از حسابداری (نرم افزار حسابداری فروشگاهی،نرم افزار حسابداری شرکتی،نرم افزار حسابداری تولیدی)

 

 

فایل صوتی مقاله را در زیر میتوانید گوش کنید.

 

 

[dt_default_button link=”https://www.mahaksoft.com/wp-content/uploads/2019/04/مقاله_اعطای_هدیه_تبلیغاتی_و_آداب.mp3″ button_alignment=”default” animation=”fadeIn” size=”medium” default_btn_bg_color=”” bg_hover_color=”” text_color=”” text_hover_color=”” icon_align=”center”] دانلود فایل صوتی مقاله [/dt_default_button]

 

بهترین زمان برای اعطای هدیه تبلیغاتی

در تقویم به دنبال مناسبت‌هایی باشید که می‌توانند موجب برانگیختگی بیشتر در مخاطب شما باشد. به طور کلی بهترین زمان برای ارائه هدایای تبلیغاتی عبارت است از:

  • سالروز تأسیس شرکت یا تولد برندتان
  • مناسبت‌های تقویم رسمی کشور، عید نوروز، عید قربان، عید فطر، عید غدیر و…
  • سالروز ولادت مخاطب
  • سالروز ورود مشتری و مخاطب به سازمان شما و اولین خرید او
  • یادبود اقدام جدید برند شامل خط جدید محصول، اخذ مجوز و…
  • یادبود روز افتتاحیه شرکت یا شعب مختلف
  • ارائه هدیه‌ای ماندگار به عنوان تخفیف مورد انتظار هنگام خرید مشتری و در ادامه پاسداشت حضور وی
  • در زمان رویدادهایی همچون کنفرانس‌ها، همایش‌ها، سمینارها، نمایشگاه‌های داخلی و خارجی، اجلاس‌های تخصصی، علمی، کاربردی و…

 

Preparing and sending promotional gifts محک طعم جدیدی از حسابداری (نرم افزار حسابداری فروشگاهی،نرم افزار حسابداری شرکتی،نرم افزار حسابداری تولیدی)

 

آماده سازی و ارسال هدیه تبلیغاتی

آماده سازی هدیه آداب خاص خودش را دارد. شما باید به کاغذ و لفاف هدیه توجه داشته باشید. مطلب خود را با دست خط زیبا و خوانا بر روی هدیه بنویسید. پیام نوشته شده شما از لحاظ محتوایی باید حس خوبی را به مخاطب انتقال دهد.

بهترین روش ارائه هدیه، ارسال به آدرس مخاطب می‌باشد. با استفاده از ساک دستی یا پاکت مناسبی هدیه نفیس خود را در حضور مشتری اعطا نمایید و هدیه خود را با تشریفات ویژه‌ای که نشان از ارزش مشتری است به وی ارائه دهید.

دقت کنید که هدیه تبلیغاتی ارزشمند از یک طرف، بسته بندی، متن روی آن و نحوه ارائه‌اش باعث می‌شود که پکیج کامل و زیبایی به مشتری یا مخاطب شما ارائه گردد.

 

تناسب هدیه تبلیغاتی با مخاطب شما

خیلی مراقب باشید که هدیه انتخابی شما متناسب با رابطه شما و هدیه گیرنده باشد. این انتخاب نه به حجم و ابعاد قرارداد یا مراوده تجاری وابسته است و نه به میزان زمانی که برای گیرنده گذاشته‌اید، بلکه به میزان نزدیکی رابطه وابسته است. دقت داشته باشید که شما بجای مخاطب می‌خواهید کالای مورد نیازش را تهیه و به او هدیه دهید. با این تعریف شما باید منطبق با سلیقه، خواسته، نیاز، انتظارات و توقعات وی گام بردارید و اغلب مسائل را از زاویه وی نگاه کنید.

گاهی دیده می‌شود که هدایای تبلیغاتی ارائه شده به برخی از افراد با هدف نشانه گیری سایر اعضای خانواده همچون همسر و فرزندان انجام می‌شود. لذا در انجام این مهم دقت داشته باشید که هدیه شما ذهن مشتری را مکدر ننماید. به عنوان مثال ارائه ست مانی کور به یک مخاطب مرد ممکن است وی را ناراحت کند درحالی‌که شما قصد داشتید با خشنود سازی همسر وی اثر مثبتی بر روی مشتری خود بگذارید.

در بحث تناسب هدیه، کاربرد و ارزش هدایا تمام دقت خود را به کار بگیرید. می‌توانید از آژانس‌های تبلیغاتی تولیدکننده یا ارائه دهنده هدایای تبلیغاتی خاص بهره و کمک بجویید. آژانس‌های تبلیغاتی بیش از هر شرکت یا برندی بنا به تجربه، دارای تخصص و نوآوری بالایی هستند.

 

Promotional gifts and stimulants محک طعم جدیدی از حسابداری (نرم افزار حسابداری فروشگاهی،نرم افزار حسابداری شرکتی،نرم افزار حسابداری تولیدی)

 

هدایای تبلیغاتی و محرک‌ها

برای درک این که راهبرد مناسب برای هدیه دادن چیست، ابتدا باید بین هدیه دادن و برنامه‌ای که مبتنی بر محرک و پاداش است، تمایز قائل شوید. هرچند که گیرندگان هدیه و محرک شبیه یکدیگرند اما از دو جنبه عملی با یکدیگر متفاوت هستند.

محرک‌ها، پاداش‌هایی هستند برای اینکه سطوح فعالیتی مشخصی برای انجام یک کار ایجاد شود و مشتری با این محرک اقدام متقابل برای خرید انجام دهد. هدایا برای خلق و یا حفظ ارتباط با مشتری و کسب رضایت او اعطا می‌شود.

در واقع گیرنده هدیه اقدامی انجام نداده است که منتظر پاداش باشد در حالی که محرک‌ها و مشوق‌ها چنین رویکردی دارند.

توجه داشته باشید که هنگام اعطای هدیه، حسی خوب برای دریافت کننده ایجاد کنید. اگر گیرنده هدیه احساس کند که هدیه اعطا شده برای تحریک مخاطب است تأثیر هدیه را تا قسمت زیادی از بین برده‌اید.

به هدیه دادن به صورت یک فرآیند مختصر اما دائمی برای ایجاد روابط ارزنده نگاه کنید و استانداردهای انجام این کار را مدنظر قرار دهید.

[dt_default_button animation=”fadeIn” bg_hover_color=”” border_radius=”5px” border_width=”0px” button_alignment=”default” button_padding=”12px 18px 12px 18px” default_btn_bg_color=”#ffcc00″ font_size=”16″ icon_align=”center” icon_size=”16″ link=”https://www.mahaksoft.com/promotional-wallet” size=”custom” text_color=”#000000″ text_hover_color=””]  کیف پول تبلیغاتی   [/dt_default_button]

 

برای دریافت جدید ترین مقالات، ایمیل خود را وارد کنید:

با نشر این محتوا، جامعه وبلاگ محک را گسترش دهید

محمد باقریان
محمد باقریان
باقریان هستم از سال 1386 در حوزه تجارت الکترونیک و طراحی سایت و تولید محتوا فعالیت خودم را با مدیریت چند وب سایت آموزشی شروع کردم، اکنون به صورت تخصصی در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت میکنم ، اوقات فراغتم را بیشتر با ورزش و مطالعه سپری می‌کنم.
معافیت سالانه مالیاتی چیست؟

معافیت سالانه مالیاتی چیست؟

زمان مطالعه این مقاله: 3 دقیقه معافیت سالانه مالیاتی از موضوعات مهم در نظام اقتصادی هر کشور است و قانون آن نیز متفاوت خواهد بود. این اقدام برای تشویق برخی کارآفرینان و کسب و کارها صورت می گیرد. گروه نرم افزار حسابداری محک در این دانشنامه

اطلاعات بیشتر
6 راه برای موفقیت در مدیریت سوپرمارکت

6 راه برای موفقیت در مدیریت سوپرمارکت

زمان مطالعه این مقاله: 4 دقیقه رقابت در دنیای امروز کسب‌وکارها شدیدتر از همیشه است و سوپرمارکت‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در هر کوچه و خیابان، شاهد حضور سوپرمارکت‌های کوچک و بزرگ هستیم که برای جلب توجه مشتریان می‌جنگند. اما راز موفقیت در این

اطلاعات بیشتر
تقویم محتوا چیست؟ دانلود نمونه تقویم محتوایی

تقویم محتوا چیست؟ دانلود نمونه تقویم محتوایی

زمان مطالعه این مقاله: 4 دقیقه در دنیای رقابتی امروز، هر کسب و کاری برای جذب و حفظ مشتریان خود، به یک استراتژی محتوایی مناسب نیاز دارد. این استراتژی نه تنها باعث ایجاد محتواهای ارزشمند برای مخاطبان می‌شود، بلکه بازاریابی محتوا را نیز به یک فرایند

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

جستجو

مشاهده رایگان دمو نرم افزار حسابداری