نرم افزار حسابداری بازاریان

زمان مطالعه این مقاله: 3 دقیقه

در مقاله پیش رواز وب سایت محک سافت در ارتباط با نرم افزار حسابداری بازاریان توضیحاتی خواهیم داد. علم حسابداری از دوران بسیار قدیم وجود داشته است. شاید نتوان آن را از روز اول به نام علمی مستقل به حساب آورد. اما دارای قدمتی طولانی بوده است.

فهرست مطالب

در زمان های گذشته از نرم افزار حسابداری بازاریان علم در دستگاه های دولتی و خزانه های حکومتی استفاده می شد. حتی افرادی در حکومت ها بودند که به نام خزانه دار که مدیریت خراج دولتی را بر عهده داشتند. بعدها این مسئله حساب  و کتاب جنبه عمومی تری پیدا کرد و در نزد تجار و کسبه بر ای خود جایگاهی یافت. امروزه آن ها را به نام استفاده کننده از نرم افزار صندوق فروشگاهی می‌شناسند.

حسابداری نوین

علم نرم افزار حسابداری بازاریان در طول یکصد سال گذشته تغییرات زیادی کرده وبه شاخه های مختلفی تقسیم گردیده است. برخی از سرشاخه های این علم عبارتند از:حسابداری عمومی, حسابداری دولتی, حسابداری مالیاتی, حسابداری شرکت ها و دیگر سرشاخه ها که هرکدام نیز دارای بخش های مختلفی هستند. 

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی علم حسابداری نیز توسعه یافتی و از حالت نوشتاری محض به حالت نرم افزاری در آمده است. هر چند در کنار نرم افزارهای حسابداری هنوز بخش نرم افزار حسابداری بازاریان نیز در برخی مواقع فعال می باشد. اما اصل امور حسابداری امروزه بر پایه استفاده از نرم افزار می باشد. یکی از این نرم افزارها که امروزه استفاده زیادی در سطح جامعه خصوصا قسمت کسب و کار های کوچک را در ادامه به آن خواهیم پرداخت. 

نرم افزارحسابداری چیست؟

قبل از ورود به بحث و توضیح درمورد نرم افزار حسابداری بازاریان بهتر است تعریفی از بهترین نرم افزار حسابداری بصورت کلی داشته باشیم. در این مورد می توان گفت نرم افزار حسابداری یکی از برنامه های کامپیوتری است که کاربر استفاده کننده از آن را قادر  می کند معاملات مالی خود  اعم از خرید، فروش, هزینه ها و امور بانکی را مدیریت کنید. چنین نرم افزارهایی می تواند درکسب و کارها ساده و کوچک و یا در امور تجاری بزرگ شما را یاری کند.

نرم افزار حسابداری بازاریان

این نرم افزار در کسب و کارهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. و همانگونه که از نام آن  پیداست مختص به کسبه و به اصطلاح بازاریان می باشد. نرم افزار حسابداری بازاریان در نسخه های مختلف و توسط شرکتهای حسابداری معتبر ارائه می گردد. در برنامه نویسی این نرم افزارها بخش هی مختلفی گنجانده شده است.  اما بصورت کلی دارای بخش های عام می باشد که این بخش ها عبارتند از:

خرید و فروش کالا و خدمات

در این بخش با استفاده از نرم افزار حسابداری می توانید عملیات زیر را انجام دهید. 

  • امکان ثبت فاکتورهای خرید کالا, ثبت هزینه اضافه شده به فاکتور و محاسبه پورسانت به شخص ثالث 
  • امکان تهیه فرم های رسیده و حواله انبار به صورت خودکار توسط نرم افزار قابل چاپ بودن آن‌ها هم زمان با صدور فاکتور های خرید و فروش  
  • امکان برگشت از فروش درطول مدت سال مالی توسط سیستم به صورت خودکار و هوشمند 
  • استفاده از دستگاه بارکد خوان جهت تسریع در امور خرید و فروش کالا
  • امکان صدور پیش فاکتور کالا و نیز تحویل کالا به صورت چند مرحله ای و کنترل آن به صورت هوشمند توسط سیستم …. و دیگر امکانات که در این بخش به همین چند مورد اکتفا می کنیم
شاید این مقاله نیز برای شما مفید باشد.  مهارت حل مسئله و اهمیت آن در رشد کسب‌وکارها
نرم افزار حسابداری بازاریان

دفاتر حسابداری و گزارش های مالی

در این بخش از نرم افزارهای حسابداری بازاریان به امکانات زیر دسترسی خواهید داشت

  • تثبیت و چاپ مدارک حسابداری به مدل دو ستون  
  • تهیه گزارشات و صورت های اساسی شامل صورت حساب های سود و زیان, صورت قیمت تمام شده کالای فروش رفته, ترازنامه مالی به همراه یادداشت های پیوست  
  • جداسازی صورت های مالی اساسی(سود و زیان مالی) از طریق کد تفکیک اسناد  

دیگر ویژگی ها هم در این قسمت از نرم افزار حسابداری بازاریان موجود است که ما به همین چند مورد اکتفا می کنیم. 

سخن آخر

 همانگونه که گفته شد این نرم افزارها دارای امکانات دیگری نیز می باشند که ما به صورت خلاصه به همین چند مورد اکتفا کردیم. در صورتی که قصد خرید نرم افزار حسابداری بازاریان جهت کسب و کار و مغازه خود را دارید حتما قبل از تهیه نرم افزار تحقیق کاملی نموده. و این که بدانید از نرم افزارتان چع انتظاری دارید. نکته دیگر این که حتما از جایی نرم افزار را خریداری کنید که نسبت به مشتیبانی از آن در طول مدت استفاده مطمئن باشید. 

با نشر این محتوا، جامعه وبلاگ محک را گسترش دهید

miss sakhayi

miss sakhayi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مشاهده رایگان دمو نرم افزارحسابداری

مقالات حسابداری و کسب و کار را اینجا رایگان گوش دهید