جستجو
Close this search box.

چطور برای فروشگاه لوازم خانگی مشتریان بیشتری داشته باشیم؟

نوشته شده توسط محمد باقریان
زمان مطالعه این مقاله: 6 دقیقه

مقدمه

برخی از افراد فکر می‌کنند فقط با داشتن مغازه یا فروشگاه لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه و پر کردن آن با اجناس قابل فروش می‌توانند در این کسب‌وکار موفق باشند، اما تجربه نشان داده است که انجام این کار راه رسیدن به موفقیت نیست. تکنیک‌های جدیدی برای افزایش فروش لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه به‌مرور به وجود آمده‌اند که در این مقاله در حد امکان تعدادی از آنها را عنوان می‌کنیم.

فهرست مطالب

عوامل موثر در افزایش فروش لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه

عوامل موثر در افزایش فروش لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه

در ادامه مطلب به نکات طلایی اشاره خواهیم کرد که به افزایش فروش فروشگاه لوازم خانگی شما کمک خواهند کرد.

برای افزایش فروش لوازم خانگی با مشتری برخورد مناسب داشته باشید

در اولین حرکت، فروشنده باید با مشتریان خود صادق باشد و با کالای بی‌کیفیت فروشگاه خود را پر نکند. زیرا در بلند‌مدت مشتریان خود را از دست خواهد داد و باعث کسادی کار می‌شود. جنس خوب، برخورد خوب و ارتباط موثر با مشتری، همراه با قیمت مناسب اولین روش جذب مشتری فروشگاه لوازم خانگی است.

فروشندگی یک تخصص است و اولین اقدام یک فروشنده، مطالعه و گذراندن دوره درک صحیح اصول مشتری‌مداری است و برای موفقیت در این مسیر فروشنده باید فردی صبور باشد. زیرا هر روز با افراد مختلفی مواجه می‌‌شود. بنابراین، قدم اول برای افزایش فروش لوازم آشپزخانه و لوازم خانگی کنترل کردن احساسات خود است که باید روی آن تمرین کند. فروشنده در قدم دوم باید در مورد کالای خود اطلاعات کافی به دست آورد. زیرا مشتری معمولا در مورد کالایی که می‌خواهد بخرد، سوالاتی می‌پرسد. به این دلیل که او به فروشنده به صورت ناخودآگاه به چشم کارشناس نگاه می‌کند و دوست دارد در مورد جنسی که می‌خواهد بخرد، از او مشورت بگیرد.

ویژگی‌های کالا را کاملا توضیح دهید

فروشنده اگر قصد دارد مشتری خود را در انتخاب و تصمیم‌گیری راهنمایی کند، تنها راه این کار ابتدا پرسیدن سوالات خوب، سپس دادن اطلاعات درست در مورد ویژگی‌ها و مزایای کالای مورد نظر است. فروشنده باید این توان و آمادگی را داشته باشد که با خوشرویی جواب سوالات مشتری را بدهد و برای افزایش فروش لوازم خانگی بیان ویژگی‌های یک محصول، توضیح اطلاعات اولیه در مورد آن محصول اهمیت بیشتری دارد.

از روش‌های مختلف تبلیغاتی استفاده کنید

از روش‌های مختلف تبلیغاتی استفاده کنید

یک فروشنده لوازم آشپزخانه و لوازم خانگی خوب برای افزایش فروش لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه باید اعتماد به کالای خود را در دل مشتری به وجود آورد. البته ایجاد این اعتماد و روش‌هایی که به آن‌ها اشاره شد باعث جذب مشتریان می‌شود، اما برای افزایش مشتریان در فاصله کوتاه کافی نخواهد بود. بنابراین برای افزایش مشتریان در فاصله کوتاه، بهترین تدبیر تبلیغات به روش صحیح است. یک ضرب المثل عامیانه می گوید «اگر قصد دارید پنج میلیون تومان در کاری سرمایه‌گذاری کنید، چهار میلیون تومان آن را صرف تبلیغ و یک میلیون تومان باقیمانده را صرف تولید کنید.» میزان اثر‌گذاری تبلیغ در فروش محصول با ارائه خدمات را می‌توان در همین جمله خلاصه کرد.

فروشنده باید با روش‌های مختلف تبلیغات درست سعی کند به فروشگاهی شناخته شده در منطقه یا شهر خود تبدیل شود، بنابراین نقش تبلیغ را به عنوان یکی از عوامل موثر در افزایش فروش لوازم خانگی باید جدی بگیرد. فروشگاه‌ها برای افزایش فروش خود در مقایسه با روش‌های سنتی و پرهزینه، مانند چاپ تقویم، برگه‌های تبلیغ، چاپ آگهی در روزنامه و مجلات، نصب بنر روی بیلبورد‌های سطح شهر که تنها توسط افراد محدودی مشاهده ‌می‌شوند و همچنین تبلیغ در تلویزیون که هزینه بسیار بالایی دارد، می‌توانند از وب‌سایت‌هایی کمک بگیرند که روزانه میلیون‌ها بیننده دارند و تبلیغات آنها را در رسانه‌های اجتماعی انجام دهند.

در اینستاگرام تبلیغ کنید

در اینستاگرام تبلیغ کنید

با توجه به این که اینستاگرام روزانه چند صد میلیون بازدیدکننده دارد، از قوی‌‌ترین رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغات به حساب می‌آیند. تبلیغات در اینستاگرام با میلیون‌ها کاربر، به صاحبان فروشگاه‌های خانگی این فرصت را می‌دهد که با عکس‌ها و تصاویر خیره‌کننده مخاطبان را جذب کنند. در نظر داشته باشید اثر یک تصویر روی مخاطب بسیار بالا‌تر از یک متن است. معمولا مخاطب با دیدن عکس برای گرفتن اطلاعات متن زیر آن را می‌خواند.

در گوگل تبلیغ کنید

در گوگل نیز با صرف هزینه مشخصی می‌توان تبلیغ خود را در معرض دید دیگران قرار داد. کافی است مطابق با تبلیغاتی که ارائه داده‌اید خواسته کاربران را برآورد کنید تا رضایت آنها را به دست آورید. تحقیقات بازاریابی مختلف نشان داده است گوگل ادز یکی از راه‌های افزایش فروش لوازم خانگی است. 

برای افزایش فروش لوازم خانگی به فکر طراحی سایت باشید
بستن سال مالی در نرم افزار محک
بستن سال مالی در نرم افزار محک

برای افزایش فروش لوازم خانگی به فکر طراحی سایت باشید

این روزها با گسترش روزافزون اینترنت و رونق فروش آنلاین، داشتن یک سایت فروشگاهی لازم و ضروری است. طراحی سایت لوازم منزل با هزینه کمی امکان‌پذیر است. با طراحی یک سایت فروش لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه می‌توانید میزان فروش خود را بالا ببرید. البته دقت داشته باشید که وارد بازار پر رقابتی می‌شوید. برای همین، بعد از طراحی سایت لوازم منزل، حتما از افراد متخصص در تولید محتوا و سئو نیز کمک بگیرید.

چیدمان ویترین برای افزایش مشتریان

بسیاری اوقات چیدمان جذاب پشت ویترین و داخل فروشگاه، افرادی را که حتی با هدف خرید به آنها نگاه نمی‌کنند، جذب می‌کند. آن‌ها وقتی با برخورد دوستانه فروشنده مواجهه می‌شوند و اطلاعات کافی دریافت می‌کنند، عقیده خود را تغییر می‌دهند و در نهایت به مشتری تبدیل خواهند شد.

 مشتریان اکثرا دنبال برند و قیمت مناسب هستند، آن‌ها دائما در حال مقایسه قیمت و کیفیت کالا هستند. پس شما با نشان دادن برند‌های خود، قیمت مناسب و جلب اعتماد آنها، کلاس کاری خود را نشان می‌دهید که یکی از بهترین راه‌ها برای جذب مشتری مغازه لوازم خانگی به حساب می‌آید. برای تبلیغات کوتاه مدت نیز برنامه ریزی کنید. برای مثال، زمان افتتاح مغازه لوازم آشپزخانه و لوازم خانگی خود بالن‌ها و نوار‌های رنگی داخل فروشگاه بگذارید و ویترین را زیبا بچینید، چون اثر مثبتی روی جلب مشتری به داخل آن می‌گذارند.

همچنین می‌توانید برای روز‌های خاص، تخفیف‌های ویژه‌ای را در نظر بگیرید. این حرکت شما نتیجه بسیار مثبتی برای جذب مشتریان و افزایش فروش لوازم خانگی به همراه خواهد داشت.

از ضمانت‌نامه کالا استفاده کنید

ارائه ضمانت‌نامه کالا به خریدار، حمل رایگان و دادن اطلاعات در مورد خدمات پس از فروش باعث افزایش مشتری فروش لوازم خانگی خواهد شد تا با رضایت از شما خرید ‌کنند. عوامل موثر دیگری نیز وجود دارند که روی افزایش فروش لوازم خانگی و جلب مشتریان تاثیر‌گذار هستند که به چند نمونه از آنها در زیر اشاره می‌کنیم. فروشگاه خاص شما بسته به میزان و مقیاس تجارت لوازم خانگی می‌تواند از یک یا دو یا حتی تمام روش‌های پیشنهادی استفاده کند. 

انتخاب‌های مشتری را محدود کنید

اگر انواع گوناگونی از محصولات دارید، ممکن است فکر کنید که ارائه محصولات بیشتر راهی عالی برای افزایش فروش است، لزوما این طور نیست. در حقیقت، در بسیاری از موارد تنوع بیشتر در انتخاب باعث می‌شود که مشتری نتواند به درستی تصمیم بگیرد و در نتیجه فروشگاه نیز مشتری خود را از دست می‌دهد.

برچسب محصول برای افزایش فروش را فراموش نکنید

اگرچه ممکن است بسیاری از مشتریان درباره محصولی که مایل به خریدن آن هستند قبل از ورود به فروشگاه تحقیق کرده باشند، اما گذاشتن برچسب روی محصول یا اطلاعات نوشته شده‌ای که بتوانند در مورد دستگاه و مزایای آن اطلاعات اولیه را کسب کنند، جزو راه‌های افزایش فروش لوازم خانگی به حساب می‌آیند.

از قیمت مناسب برای افزایش مشتریان استفاده کنید

اگر فروشگاه‌های رقیب کالای مشابه با شما را می‌فروشند و از قیمت آن‌ها اطلاع دارید، بهتر است قیمت پایین‌تری را در نظر بگیرید. اما اگر کالایی می‌فروشید که فروشگا‌های رقیب شما آن را ندارند، با مشخص کردن مزایا و برتری این کالا نسبت به کالا‌های مشابه می‌توانید قیمت بالا‌تری پیشنهاد دهید.

از تجربه دیگران در جذب مشتری فروشگاه لوازم خانگی استفاده کنید

در کشور‌های اروپایی به ویژه در آمریکا، اکثر فروشگاه‌های مشهور لوازم خانگی در بخش دریافت هزینه کالا تابلویی نصب کرده‌اند که روی آن عبارت «حق با مشتری است» نوشته شده است. به بیان دیگر، اگر مشتری حتی پس از خرید تغییر عقیده دهد و بخواهد جنس را برگرداند، فروشگاه موظف است آن را بدون مشکل پس بگیرد و هزینه آن را برگشت دهد.

مانند یک روانشناس عمل کنید

برای افزایش فروش لوازم خانگی مشتری خود را درک کنید. اگر مشتری خود را نشناسید و ندانید فضای بازار چگونه است، نمی‌‌توانید یک فروشنده موفق باشید. برخی از افراد عقیده دارند رابطه فروشنده و خریدار شبیه به رابطه پزشک و بیمار است و یک پزشک خوب باید ابتدا با دقت به سخن بیمار خود گوش دهد. تا بتواند در مورد مشکل بیمار تشخیص درست دهد. یک فروشنده نیز به همین شکل باید سخنان خریدار را بشنود، در محدوده خواسته‌های مشتری صحبت کند و برای موفق شدن در این مسیر مطمئنا باید آموزش ببیند.

به رابطه با مشتری خوب ادامه دهید

زمانی که مشتری لوازم خانگی را از شما می‌‌خرد، بهتر است رابطه خود را با او قطع نکنید. روی رابطه قوی با مشتری خود تمرکز کنید، چون باعث برگشت مشتری خواهد شد و بسیاری از فروشندگان با این ارتباط قوی به هدف افزایش فروش لوازم خانگی خود رسیده‌اند.

از اسم مشتریان هنگام صحبت کردن استفاده کنید

با معرفی خود به مشتری سعی کنید نام مشتری را به خاطر بسپارید و در ادامه صحبت‌های خود او را به نام خطاب کنید. این عمل اثر روانی خوبی دارد و باعث رابطه صمیمانه می‌شود. اگر مشتری خود را معرفی نکرد اصراری در شنیدن نام او نداشته باشید و او را «خانم یا آقا» خطاب کنید.

از کلمات مثبت برای جذب مشتریان استفاده کنید

روانشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که اگر فروشنده لوازم خانگی به جنبه مثبت مشتریان در طول مکالمه توجه کند، می‌تواند به راحتی اعتماد او را جلب و رابطه صمیمانه‌تری با او برقرار کند. این مشتری با معرفی فروشنده به سایرین می‌تواند در افزایش فروش لوازم خانگی فروشگاه او کمک کند.

اطلاعات درست به مشتری دهید

اطلاعات غلط، دروغ و ریاکاری پایان خوشی ندارد. ممکن است با این روش بتوانید جنس را بفروشید، اما مطمئن باشید که در آینده نزدیک به ضررتان تمام خواهد شد و خریدار نارضایتی خود را به دیگران نیز منتقل خواهد کرد تا به نوعی در مورد کسب‌وکار شما تبلیغ منفی شود.

نرم افزار حسابداری ویژه صنف لوازم خانگی محک

سود فروش لوازم خانگی چند درصد است؟

از لحاظ قانونی، سود لوازم خانگی که بالای یک میلیون تومان قیمت دارند 7 درصد است. با این حال با مدیریت درست، کاهش هزینه‌های جانبی و جذب مشتریان بیشتر و فروش بهتر می‌توانید سود خوبی از فروش لوازم خانگی کسب کنید.

نرم افزار حسابداری محک مناسب برای مغازه‌ لوازم خانگی

اداره کردن هر کسب‌وکاری از جمله فروشگاه لوازم خانگی به یک نرم ‌افزار حسابداری خوب نیاز دارد. استفاده از نرم افزار حسابداری باعث کاهش خطا در محاسبات می‌شود، دقت انجام آن‌ها را بیشتر می‌کند و هزینه‌های عملیاتی را کاهش می‌دهد. اگر قصد راه‌اندازی فروشگاه لوازم خانگی دارید، باید روی یک نرم افزار حسابداری خوب سرمایه‌گذاری کنید تا با مدیریت هزینه‌ها حتی در مسیر افزایش فروش لوازم خانگی فروشگاه خود قدم بردارید.

نرم افزارهای حسابداری عمومی ‌و تجاری محک به شکلی ساده طراحی شده‌‌اند و تمامی ‌نیازهای کاربران مختلف را برآورده می‌‌کنند. نرم ‌افزار حسابداری ویژه صنف لوازم خانگی به صورت تخصصی و بر اساس نیازهای فروشندگان لوازم خانگی طراحی شده است و امکانات مختلفی برای آنها فراهم می‌‌کند که به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • امکان تعریف کردن جزئیات اجناس، به عنوان مثال نوع، ابعاد، سازنده و سایر موارد
  • نمایش موجودی مغازه و انبار و هشدار دادن در مورد کسری کالا
  • حذف خودکار کالای فروخته شده از موجودی فروشگاه یا انبار
  • امکان تغییر دادن قیمت فروش کالاها به صورت دسته‌ای
  • صدور فاکتور برای فروش نقدی، اقساطی و پرداخت با چک
  • امکان استفاده از چند دستگاه کارت خوان برای تسویه
  • ارائه گزارش‌های مختلف
  • برآورد میزان سود بدست آمده از اجناس، تامین کنندگان یا مشتریان خاص
  • نمایش اطلاعات به صورت آماری در نمودار

سخن پایانی

بازاریابی لوازم خانگی روزبه‌روز در حال رشد است و نوآوری و فناوری‌های جدید نیز روی لوازم خانگی تاثیر می‌گذارند. کافی است مطابق با تبلیغاتی که ارائه داده‌اید، خواسته کاربران را برآورد کنید تا با جلب رضایت آنها به افزایش فروش لوازم خانگی در فروشگاه خود کمک کنید.

همچنین فراموش نکنید در این مسیر حتما به یک نرم‌ افزار حسابداری تخصصی مانند محک نیاز دارید که به تمام خواسته‌های یک فروشنده فروشگاه لوازم خانگی رسیدگی کرده است تا مدیریت مالی فروشگاه خود را به بهترین شکل ممکن بتوانید انجام دهید.

برای دریافت جدید ترین مقالات، ایمیل خود را وارد کنید:

با نشر این محتوا، جامعه وبلاگ محک را گسترش دهید

محمد باقریان
محمد باقریان
باقریان هستم از سال 1386 در حوزه تجارت الکترونیک و طراحی سایت و تولید محتوا فعالیت خودم را با مدیریت چند وب سایت آموزشی شروع کردم، اکنون به صورت تخصصی در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت میکنم ، اوقات فراغتم را بیشتر با ورزش و مطالعه سپری می‌کنم.
مراحل راه اندازی فروشگاه آنلاین

مراحل راه اندازی فروشگاه آنلاین

زمان مطالعه این مقاله: 6 دقیقه اینترنت یکی از بزرگترین انقلاب‌های دنیای امروز است که تاثیر گسترده‌ای بر زندگی، کار و تجارت انسان‌ها داشته. امروزه بسیاری از افراد، از اینترنت برای خرید و فروش محصولات و خدمات استفاده می‌کنند و این روند رو به افزایش است.

اطلاعات بیشتر
لیست مواد غذایی سوپرمارکت

لیست مواد غذایی سوپرمارکت

زمان مطالعه این مقاله: 5 دقیقه لیست مواد غذایی سوپرمارکت یکی از موضوعات مهم در حوزه تغذیه است؛ این لیست به افراد کمک می‌کند تا با دقت بهتری مواد غذایی خود را انتخاب کنند. لیست مواد غذایی سوپرمارکت، علاوه بر اینکه شامل اطلاعات مرتبط با نوع

اطلاعات بیشتر
بخش بندی بازار (Market Segmentation) چیست؟ انواع، مزایا و مراحل

بخش بندی بازار (Market Segmentation) چیست؟ انواع، مزایا و مراحل

زمان مطالعه این مقاله: 5 دقیقه بخش بندی بازار یا همان تقسیم بندی بازار (Market Segmentation) یکی از فعالیت‌های حیاتی در بازاریابی است که به تأثیرگذاری بیشتر کمپین‌های بازاریابی کمک می‌کند. با بخش بندی بازار، می‌توانید مشتریان هدف را دسته‌بندی کنید و استراتژی‌های فروش، بازاریابی و

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

جستجو

مشاهده رایگان دمو نرم افزارحسابداری