آموزش حسابداری شرکتی | شرایط آموزشی + مولفه های دوره ها

زمان مطالعه این مقاله: 3 دقیقه

در این مقاله از وب سایت محک سافت ما به بررسی آموزش حسابداری شرکتی می‌پردازیم. سازمان‌ها یا مشتریان خصوصی، حسباداران متخصص را به دلایل مختلفی استخدام می‌کنند. این افراد معمولا برای حسابرسی، معماملات تجاری، گزازش‌های سالانه و صورت‌های مالی استخدام می‌شوند. شرکت‌های بسیاری نیز برای امور مالی خود نیاز به حسابداری تخصصی دارند. برخی حسابداران به دلیل تخصص بالای خود در ایجاد فعالیت‌های درون سازمانی هم مشارکت دارند. این افراد عموما در ارتباط با قوانین مالیاتی و فرصت‌های مربوط به سرمایه گذاری اقدام می‌کنند. در حسابداری شرکت‌ها هدف اصلی اطمینان از عملکرد کارآمد و موثر شرکت‌ها می‌باشد. در این راستا می‌توان با استفاده از انواع نرم افزار حسابداری، اقدامات خاصی صورت داد.

فهرست مطالب

منظور از حسابداری شرکت چیست؟

برای این که روند آموزش حسابداری شرکتی را بدانیم، لازم است تا قبل از آن از حسابداری شرکتی اطلاع پیدا کنیم. حسابدارانی که در حوزه شرکتی یا خصوصی کار می‌کنند به جای شرکتهای حسابداری، توسط شرکتهای غیر حسابداری استخدام می‌شوند. آنها می‌توانند در دفاتر محلی کوچک، شرکت‌های ملی یا شرکت‌های بین المللی کار کنند. به جای کمک به طیف وسیعی از مشتریان، حسابداران خصوصی در یک شرکت واحد کار می‌کنند و دانش قابل توجهی را در صنعت یا شرکت مورد نظر خود توسعه می‌دهند. آنها معمولاً با کسب دانش تخصصی، اقامت در آن صنعت خاص را انتخاب می‌کنند.

حسابدار شاغل در صنعت به طور معمول متمرکز بر این است که فعالیت‌های مالی و عملیاتی شرکت به درستی ثبت، کنترل و نظارت شود و مدیریت اطلاعات لازم را برای تصمیم گیری‌های تجاری آگاه داشته باشد. حسابداران شرکتی می‌توانند مسئولیت‌های متفاوتی داشته باشند، اما معمولاً در تهیه و نظارت بر سوابق مالی آن شرکت (و شرکت‌های تابعه مرتبط)، برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل مالی، ارائه اطلاعات مدیریت و اطمینان از انطباق با قوانین، مقررات و سیاست‌های سازمان مشارکت دارند.

همچنین بخوانید : آموزش حسابداری فروشگاهی

آموزش حسابداری شرکتی و مسئولیت‌های حسابداران

افرادی که در مسیر حسابداری شرکتی هستند، مسئولیت‌های خاصی را بر عهده دارند. مهمترین این مسئولیت‌ها عبارتند از:

 • تهیه حسابهای قانونی سالانه و مدیریت حسابرسیهای سالانه
 • مدیریت فرایند پایان ماه و تهیه و ارائه حسابهای مدیریت ماهانه
 • ارائه تفسیر در مورد عملکرد مالی
 • تهیه بودجه و نظارت بر هزینه‌ها
 • تجزیه و تحلیل منابع مالی برای تعیین خطرات و ایجاد پیش بینی‌ها
 • تجزیه و تحلیل داده‌ها برای کمک به تصمیم گیری
 • ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده سه ماهه
 • انجام امور بانکی
 • وارد کردن و به روز رسانی سوابق دارایی‌های ثابت
 • مدیریت جریان نقدی و موجودی‌های بانکی
 • ارائه مشاوره به تیم مدیریت ارشد و سهامداران

توجه داشته باشید که در روند آموزش حسابداری شرکتی این موارد به طور کل برای متقاضیان ارائه می‌شود. در این راستا می‌توانید با متخصصان نبولا ایران در ارتباط باشید.

موارد موجود در دوره‌های آموزش حسابداری شرکتی

در این بخش از مقاله ما در ارتباط با مهمترین موارد آموزشی در دوره‌های حسابداری شرکتی صحبت می‌کنیم. این دوره‌ها معمولا برای دانشجویانی که حسابداری شرکتی را دوست دارند، دانشجویانی که در رشته حسابداری تحصیل می‌کنند، مدیران حسابداری، مدیران علوم مالی و سایر علاقه مندان می‌باشد. اگر حسابداری شرکتی حوزه پیچیده شما برای درک حسابداری است، نگران نباشید.

موارد موجود در دوره‌های آموزش حسابداری شرکتی

در دوره‌های آموزش حسابداری شرکتی عموما با موارد زیر آشنا می‌شوید:

 • منظور از شرکت چیست؟
 • بررسی مشخصات مهم شرکت‌ها
 • معنا و مفهوم سهام و انواع آن
 • بخش‌های سرمایه سهامی‌
 • انتشار سهام و بررسی آن‌ها
 • فرایند لازم برای انتشار سهام شرکت
 • حسابداری مربوط به سهام شرکت‌ها

دقت کنید که این موارد تنها بخشی از آموزش‌هایی است که در دوره‌های حسابداری ویژه شرکت‌ها ارائه می‌شود.

متقاضیان در دوره‌های آموزش حسابداری شرکتی، می‌توانند درک دقیقی از محیط نظارتی که شرکت‌ها در آن فعالیت می‌کنند کسب کنند. علاوه بر آن پایه محکمی‌در الزامات حسابداری و گزارش قانون شرکت‌ها و استاندارد‌های حسابداری کسب می‌کنند. این افزاد درک دقیق و جامعی از حسابداری مسائل پیشرفته مانند دارایی‌ها، بدهی‌ها و حقوق صاحیان سهام کسب می‌کنند. در کنار این موارد توانایی حسابداری طیف وسیعی از مسائل حسابداری مالی پیشرفته را کسب می‌کنند.

درک الزامات حسابداری برای یک گروه شرکتی و آشنایی با نظریه ای که در مورد روشهای مورد استفاده برای حسابرسی سرمایه گذاری‌های بین شرکتی مورد استفاده قرار گرفته است، در این دوره‌ها اتفاق می‌افتد. در عین حال متقاضیان توانایی تهیه حسابهای تلفیقی برای یک گروه شرکتی را خواهند داشت. در آموزش حسابداری شرکتی، توانایی تجزیه و تحلیل مسائل پیچیده، تدوین استدلال‌های مستدل و منسجم و رسیدن به نتایج مورد بررسی نیز کار می‌شود.

همچنین بخوانید : آموزش حسابداری خدماتی

چرا حسابداران شرکتی مهم هستند؟

دوره‌های مربوط به آموزش حسابداری شرکتی برای متخصص شدن افراد است. اما سوال این است که چرا حسابداران شرکتی مهم هستند؟ حسابداران شرکتی نقشی اساسی در اداره یک کسب و کار ایفا می‌کنند زیرا به شرکت‌ها کمک می‌کند درآمد و هزینه‌ها را ردیابی کرده و از رعایت قانون اطمینان حاصل کنند. حسابداران شرکت اطمینان حاصل می‌کنند که همه اطلاعات مالی قابل مشاهده و سازماندهی شده است و اطلاعات مالی را در اختیار سرمایه گذاران و مدیریت قرار می‌دهند که می‌تواند در برنامه ریزی استراتژیک و تصمیمات تجاری مورد استفاده قرار گیرد.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت مجک سافت ما به بررسی روند آموزش حسابداری شرکتی پرداختیم. این مدل حسابداری برای شرکت‌ها و ارگان‌هایی که نیاز به فعالیت‌های مالی دارند اهمیت زیادی دارد. البته امروزه با حضور انواع برنامه حسابداری مانند نرم افزار حسابداری شرکتی، شرایط نسبت به گذشته راحت‌تر شده است.

برای دریافت جدید ترین مقالات، ایمیل خود را وارد کنید:

با نشر این محتوا، جامعه وبلاگ محک را گسترش دهید

تیم تولید محتوا محک
تیم تولید محتوا محک
نحوه دریافت شناسه کالا و خدمات

نحوه دریافت شناسه کالا و خدمات

زمان مطالعه این مقاله: 4 دقیقه با اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان، یکی از الزامات مهم برای کلیه مشمولین این قانون، دریافت شناسه کالا و خدمات است. شناسه کالا و خدمات یک کد 13 رقمی است که توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت به

اطلاعات بیشتر
معرفی کتاب پدر پول‌دار، پدر فقیر

معرفی کتاب پدر پول‌دار، پدر فقیر

زمان مطالعه این مقاله: 4 دقیقه روابط مالی و خلق ثروت یکی از مهم‌ترین جنبه‌های زندگی محسوب می‌شود؛ اما بسیاری از افراد به آن توجه نمی‌کنند، در نتیجه در مسیر درآمدزایی، سرمایه‌گذاری و مدیریت مالی زندگی خود با بن‌بست مواجه می‌شوند. متخصصان این حوزه معتقدند با

اطلاعات بیشتر
بازاریابی شبکه های اجتماعی (SMM) چیست؟ + تکنیک های کاربردی

بازاریابی شبکه های اجتماعی (SMM) چیست؟ + تکنیک های کاربردی

زمان مطالعه این مقاله: 9 دقیقه امروزه با رشد روزافزون شبکه‌های اجتماعی، تحولات قابل توجهی در روش‌ها و رویکردهای بازاریابی به وجود آمده است. بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، به عنوان یک رویکرد نوین در حوزه بازاریابی، نقش بسیار مهمی در توسعه کسب و کارها، افزایش فروش

اطلاعات بیشتر

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مشاهده رایگان دمو نرم افزارحسابداری